Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Archiwum wydarzeń roku szkolnego 2012/2013

Spis treści niniejszej strony
Spotkanie z rodzicami uczniów

wpisał B. Peret, 30 sierpnia 2012 r.

W dniu 6 września 2012 r. (tj. czwartek) odbędzie się I spotkanie (organizacyjne) dyrektora szkoły oraz wychowawców poszczególnych klas z rodzicami uczniów klas I - III.

Rozpoczęcie spotkania o godz. 1700 na jadalni szkolnej.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rodziców!

Ognisko integracyjne klasy 1d

wpisał B. Peret, 14 września 2012 r.

We wtorek, 11 września 2012 r. na altance przy boisku w Łysakowie Podmościu, odbyło się ognisko integracyjne klasy 1d. Uczestniczyli w nim uczniowie, rodzice oraz wychowawca klasy, pan mgr Krzysztof Jagusiak, który był pomysłodawcą i głównym organizatorem imprezy.

Oglądając na zdjęciach uśmiechnięte twarze pierwszoklasistów  jestem przekonany, że było super :-)

Zdjęcia ze spotkania zamieszczone są w fotogalerii.

73. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

wpisał B. Peret, 17 września 2012 r.

17 września br. przypada 73. rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 r. przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od dnia 1 września 1939 r. w stanie wojny z niemiecką III Rzeszą w wyniku agresji Niemiec na Polskę.

Na mocy tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow, ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było – mimo cenzury – przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).


czytaj więcej na stronie Wikipedii

POSTAW NA RODZINĘ! - konkurs fotograficzny

wpisał B. Peret, 22 września 2012 r.

W roku szkolnym 2012/2013 wszystkie szkoły w naszej gminie biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę!”. We współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wśród wszystkich uczniów oraz mieszkańców naszej gminy promowane będą wartości i postawy prorodzinne . Nie od dziś bowiem wiadomo, że prawdziwa, silna więź z rodzicami jest najskuteczniejszym środkiem chroniącym dziecko przed podejmowaniem zachowań ryzykownych. Kiedy relacje rodzinne są prawidłowe, maleje ryzyko sięgania przez młodych ludzi po alkohol, papierosy, narkotyki... Nie ma lepszego sposobu na profilaktykę niż rodzina!

 

W związku z przystąpieniem do kampanii realizowanych będzie wiele działań. Już dziś ogłaszamy Konkurs Fotograficzny „MOJA RODZINA W OBIEKTYWIE” – zrób zdjęcie swojej rodziny, nadaj mu tytuł i wygraj atrakcyjne nagrody!

Na Wasze prace czekamy do 31 października 2012r.

 

Gminnymi koordynatorami konkursu są pedagodzy szkolni: Szkoły Podstawowej w Czerminie – Pani Marta Klich oraz Gimnazjum w Czerminie – Pani Marta Jagódka.

Wycieczka klas III do Inwałdu i Oświęcimia

wpisał B. Peret, 27 września 2012 r.

We wtorek, 25 września 2012 r., uczniowie klas III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Parku Miniatur w Inwałdzie, a następnie do Państwowego Muzeum i Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau.

Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoah. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.
Bezpośrednim powodem utworzenia obozu była powiększająca się liczba aresztowanych masowo Polaków i przepełnienie istniejących więzień. Początkowo miał to być kolejny z obozów koncentracyjnych, tworzonych przez nazistów już od początku lat trzydziestych. Funkcję tę Auschwitz spełniał przez cały okres swego istnienia, także gdy - od 1942 r. - stał się równocześnie jednym z ośrodków „Endlösung der Judenfrage” (ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej) - nazistowskiego planu wymordowania Żydów zamieszkujących okupowane przez III Rzeszę tereny.

Zdjęcia z wycieczki w fotogalerii.

Biegi Uliczne o Puchar Prezydenta Miasta Mielca

wpisał B. Peret, 15 października 2012 r.

lightboxW piątek, 12 października, Aleja Niepodległości w Mielcu po raz osiemnasty stała się trasą biegów ulicznych o Puchar Prezydenta Miasta Mielca. W imprezie wzięło udział około tysiąca osób.

Po raz piąty udział w biegach wzięli uczniowie naszego gimnazjum i po raz piąty z kolei zajęli I miejsce drużynowo w swojej kategorii.

Biegali również opiekunowie naszej młodzieży, p. Grzegorz Krukowski oraz p. Krzysztof Wróbel. Pan Krzysztof w swojej kategorii zajął II miejsce.

Serdecznie gratuluję opiekunom i wszystkim uczestnikom biegów z naszego gimnazjum. Życzę dalszych sukcesów i kolejnych pierwszych miejsc!

Amnesty International - kampania "Stop przymusowym wysiedleniom"

wpisał B. Peret, 15 października 2012 r.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów edukacyjnych projektu Edukacja dla godności, współfinansowanego ze środków Komisji Europejskiej.

Stop przymusowym wysiedleniom - ulotka w formacie pdf [1.03 MB]

Strona kampanii "Stop przymusowym wysiedleniom"

 

Komunikat Szkolnej Grupy Amnesty International

W dniach 15-19 października bieżącego roku obchodzony jest Tydzień Akcji przeciw Ubóstwu. Zbiega się on z Międzynarodowym Dniem Godności, którego obchody przypadają na 17 października.

Więcej informacji na stronie Szkolnej Grupy AI.

Otrzęsiny uczniów klas I

wpisał B. Peret, 24 października 2012 r.

 

We wtorek, 16 października 2012 r. odbyła się tradycyjna ceremonia otrzęsin uczniów klas I.

 

Zdjęcia z otrzęsin w szkolnej fotogalerii.

Wywiad z Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

wpisał B. Peret, 29 października 2012 r.lightbox

28 września nasi Uczniowie wybrali władze Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą SU została Kinga Pietras z kl. 3d, a jej zastępcą Roman Myszka z kl. 1d.

Gratuluję i życzę owocnej pracy na rzecz środowiska szkolnego.

W październikowym numerze Głosu Nastolatków możecie przeczytać wywiad z Kingą Pietras.

Dzień Niepodległości 2012

wpisał B. Peret, 12 listopada 2012 r.

 

W dniu wczorajszym, 11 listopada obchodziliśmy Dzień Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. "Za Ojczyznę" w Kościele Parafialnym w Czerminie o godz. 1030.

Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na cmentarz parafialny pod Grób Nieznanego Żołnierza w Czerminie, a później pod pomnik "Bohaterów walki o wolność Ojczyzny" w centrum Czermina. W obydwu tych miejscach przedstawiciele władz lokalnych i uczniów szkół gminy Czermin złożyli wiązanki kwiatów. Obchody Dnia Niepodległości zwieńczone zostały uroczystą akademią w wykonaniu uczniów Gimnazjum w Czerminie, zaprezentowaną w Domu Strażaka w Czerminie.

Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tej uroczystej akademii.

Zdjęcia z obchodów Dnia Niepodległości w fotogalerii.

Wycieczka klas pierwszych do Bochni, 20-21 listopada 2012 r.

wpisał B. Peret, 21 listopada 2012 r., godz. 1400

 Właśnie wróciliśmy z wycieczki, trochę niewyspani, ale pełni wrażeń. Wczoraj o godzinie 14-tej wyruszyliśmy z Czermina w kierunku  Uzdrowiska Kopalnia Soli w Bochni.  czytaj więcej >>>

 

Zdjęcia z wycieczki w szkolnej fotogalerii.

Znamy zwycięzców konkursu „Moja rodzina w obiektywie”!

Miło nam poinformować, iż jury w składzie:

Pani Elżbieta Szymczuch – zastępca Wójta Gminy Czermin

Pani Maria Ochab – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerminie

Pan Bogusław Peret – Dyrektor Gimnazjum w Czerminie

Ks. Grzegorz Nosal – katecheta

dnia 22 listopada 2012 r. po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców konkursu „Moja rodzina w obiektywie”.

Wyniki konkursu >>>

Galeria zdjęć z obrad jury :-)

Gminni koordynatorzy konkursu:

Marta Klich – pedagog szkolny SP Czermin

Marta Jagódka – pedagog szkolny Gimnazjum w Czerminie

 

Spotkanie nauczycieli z Ks. Bp Andrzejem Jeżem

W sobotę, 1 grudnia 2012 r., w pierwszy dzień wizytacji kanonicznej w parafii Czermin, Ksiądz Biskup Andrzej Jeż spotkał się z nauczycielami przedszkola i szkół z terenu parafii.

Zdjęcia ze spotkania w fotogalerii.

 lightbox

Maraton Pisania Listów 2012

 „ Wolność może być najlepszym prezentem…”

 

7 XII b.r. w naszym gimnazjum odbyła się IV edycja Maratonu Pisania Listów w obronie osób prześladowanych. Wystartowaliśmy o 13.45, a zakończyliśmy pisać o 19.00. W akcji wzięło udział 75 uczniów naszego gimnazjum z klas II-III oraz harcerze. Udało nam się napisać rekordową liczbę listów, bo 1722.

Ryszarda Kryczka, Koordynator SG AI

 

 czytaj więcej >>>

"Edukacja dla godności" - podsumowanie projektu

Żyj szczęśliwie dla szczęścia ludzi wokół siebie  - Jan Paweł II

 

   7 grudnia 2012 r. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego „Edukacja dla godności” realizowanego przez klasy drugie od lutego 2012 roku.

Przybyli zaproszeni goście w osobach: Pani Dyrektor GOKiS w Czerminie - Bernadetta Adamczyk, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerminie - Maria Ochab, Pan Kierownik Komisariatu Policji Rewiru Dzielnicowych - Mariusz Kalicki, Pan Przewodniczący Rady Rodziców w Czerminie - Dariusz Stefanowicz oraz Druhny reprezentujące 11 Mielecką Drużynę Harcerek „ Głębia” im. Ludwiki Uzar-Krysiakowej: Anna Balcerzak, Dominika Tarka i Kinga Zięba.

czytaj więcej >>>

Gala Wolontariuszy Amnesty International w Warszawie

lightboxGala Wolontariuszy AI w Warszawie

    W dniu 05.12.2012 r. przedstawicielki Szkolnej Grupy AI wraz z opiekunką wzięły udział w I Gali Wolontariuszy AI w Warszawie. Jak się na miejscu okazało, była to gala o charakterze międzynarodowym.

Przybyły tam działaczki z Anglii, Szwajcarii, Republiki Południowej Afryki oraz oczywiście działaczki z różnych miast Polski, w których działają struktury Amnesty International oraz szkolne grupy AI, których prezentacje stanowiły punkt centralny uroczystości. Grupy przybyły z różnych stron Polski ze znanych miast, jak: Wrocław, Bielsko Biała, Kraków, Warszawa, Toruń czy Ostrołęka, jak również z małych miejscowości takich jak Czermin, Lipie, Piątkowiska.

Aga i Sara

czytaj więcej >>>

Realizujemy kolejny międzynarodowy projekt Amnesty International

Uczniowie klas 3b i 3c biorą udział w międzynarodowym projekcie AI. Celem projektu jest: współodpowiedzialność za społeczność, której jesteśmy członkami, nauczenie się reagowania na problemy dotyczące środowiska lokalnego oraz wprowadzanie w życie własnych pomysłów. Opiekunami uczniów są Panie: Małgorzata Leś i Marcelina Kaczówka, a koordynatorem Ryszarda Kryczka. Oprócz zajęć warsztatowych uczniowie pracują na platformie edukacyjnej, gdzie maja możliwość uczestniczenia w konkursach, quizach, grach edukacyjnych, maja również możliwość oglądania filmów edukacyjnych.

czytaj więcej >>>

Piłkarze ręczni Tauronu Stali Mielec w naszym gimnazjum

wpisał B. Peret, 12 grudnia 2012 r.

Brązowi medaliści Mistrzostw Polski, piłkarze ręczni Stali Mielec, przeprowadzili w dniu 12 grudnia b.r. pokazowy trening dla naszych gimnazjalistów. Do Gimnazjum w Czerminie przyjechali: Rafał Gliński, Mirosław Gudz, Marek Szpera, Michał Chodara, Damian Kostrzewa i Paweł Gawęcki wraz z kierownikiem drużyny Stanisławem Leśniakiem. Nasi goście przywieźli ze sobą wiele upominków, które wręczyli gimnazjalistom. Była to wspaniała okazja do zapoznania się z naszymi gwiazdami sportu, wśród których byli również reprezentanci Polski. Zawodnicy Stali poprowadzili rozgrzewkę oraz serię ćwiczeń z użyciem piłek, w tym również rzuty na bramkę. Była to również dobra lekcja dla młodych fanów szczypiorniaka, którzy niedawno w powiatowej gimnazjadzie wywalczyli trzecie miejsce. Zajęcia zakończyły się oczywiście przybiciem piątek, wspólnym zdjęciem i wręczeniem uczniom prezentów od sponsora Tauron Polskiej Energii. Młodzi fani otrzymali też zdjęcia zespołu na których zbierali autografy.

Drodzy piłkarze! serdecznie dziękujemy za to, że do nas przybyliście, za upominki i autografy, ale przede wszystkim za lekcję, jakiej nam udzieliliście.

Do zobaczenia na meczu!

Zobacz zdjęcia w fotogalerii szkolnej

Grypa 2013 - materiały edukacyjne do pobrania

wpisał B. Peret, 10 stycznia 2013 r.

Materiały dla uczniów, rodziców i nauczycieli dotyczące grypy i jej zapobieganiu:

  1. Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego.
  2. Objawy grypy.
  3. Grypa A(H1N1) - zalecenia dla szkół.
  4. Grypa - wskazówki dla rodziców.
  5. Grypa A(H1N1) - ulotka.
V Gminny Turniej Piłki Halowej "Ferie Cup 2013"

wpisał B. Peret, 12 lutego 2013 r.

   W pierwszy dzień ferii zimowych, w naszym gimnazjum odbył się tradycyjny (bo już po raz piaty) halowy turniej piłki nożnej pod nazwą "Ferie Cup 2013".

W turnieju udział wzięło 6 drużyn, a rozgrywki  przeprowadzono systemem "każdy z każdym".  Wszystkie swoje mecze wygrała drużyna pod nazwą "Barka" i uzyskując 15 pkt odebrała zasłużenie puchar dla zwycięzcy.

Kolejność na podium (i poza nim) była ostatecznie następująca:

1 miejsce - "Barka"

2 miejsce - "Poprzeczka"

3 miejsce - "17 Pułk Wozów Drabiniastych"

4 miejsce - "Akwarium"

5 miejsce - "Konie Mechaniczne"

6 miejsce - "White Tigers"

Organizatorem Turnieju był tradycyjnie p. Grzegorz Krukowski, a sędzią głównym zawodów p. Krzysztof Wróbel.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a drużyna "Barki" również piękny puchar ufundowany przez Radę Rodziców Gimnazjum w Czerminie.

Gratuluję i dziękuję wszystkim uczestnikom i organizatorom.

Zdjęcia z Turnieju w fotogalerii

Ania Trybulec w finale Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny

 wpisał B. Peret, 16 stycznia 2013 r.

    Ania Trybulec, uczennica klasy 2b naszego Gimnazjum, odniosła bardzo duży sukces kwalifikując się do finału Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny, który odbędzie się we Wrocławiu, w dniach 7-9 marca 2013 r.

Komisji Konkursowej przewodniczył będzie profesor Jan Miodek.

Bardzo serdecznie gratuluję Ani, jej rodzicom oraz opiekunowi p. Lucynie Trznadel.

Życzę wielu dalszych sukcesów!

Próbny Egzamin gimnazjalny 2013

    W dniach 26 - 27 lutego odbył się kolejny egzamin próbny dla trzecioklasistów.

Kilka zdjęć z egzaminu w galerii szkolnej.

III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II"

lightboxwpisał B. Peret, 7 lutego 2013 r.

     17 maja 2013 r. w naszym gimnazjum odbędzie się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II". Zapraszamy do udziału uczniów gimnazjów z terenu powiatu mieleckiego oraz uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Czermin.

Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 6 maja 2013 r.

 

Regulamin wraz z kartą zgłoszenia do pobrania:

w formacie doc (40 KB)

lub

w formacie pdf (460 KB)

Uczniowie "Ekonomika" uczyli naszych gimnazjalistów udzielania pierwszej pomocy

wpisał B. Peret, 6 marca 2013 r.

5 marca w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie szkoleniowo-warsztatowe dotyczące udzielania pierwszej pomocy. Zorganizowali je członkowie koła „Ready 2 Rescue”, działającego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu, wraz z opiekunami: Krzysztofem Woszczakiem i Elżbietą Kukowską.

Konkurs Ojczyzny Polszczyzny dla młodzieży gimnazjalnej zakończony!

 wpisała L. Trznadel, 11 marca 2013 r.

     Od 7 do 9 marca odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny dla gimnazjów. Tegoroczna edycja cieszyła się, tak jak poprzednie, bardzo dużym zainteresowaniem. Uczniowie wraz z opiekunami wzięli udział w warsztatach, wykładach, a także zwiedzali Wrocław, m.in. Panoramę Racławicką. Finałowa gala odbyła się w Ossolineum, gdzie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród przez honorowego patrona Konkursu i jego głównego jurora – prof. Jana Miodka. Ania Trybulec (z klasy 2b), która zakwalifikowała się do finałowej czterdziestki,  znalazła się w najlepszej dziesiątce - otrzymała wyróżnienie. Ponadto otrzymała wyróżnienie – DLA NAJLEPSZEGO MÓWCY.

Gratulujemy sukcesu!

Sukces naszych uczniów w II edycji Konkursu "Zawody bez tajemnic"

wpisał B. Peret, 12 marca 2013 r.

6 marca w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbył się finał II edycji Konkursu "Zawody bez tajemnic", organizowanego przez PPP w Mielcu. Nasze gimnazjum reprezentowała pięcioosobowa drużyna z klasy IId, w skład której weszli: Paulina Kaczmarczyk, Monika Kobos, Wiktoria Wiącek, Igor Jachym i Adrian Węgrzyn. Zaprezentowali oni zawód rolnika według scenariusz Pauliny i zajęli I miejsce w powiecie mieleckim!

Na II miejscu uplasowało się Gimnazjum w Radomyślu Wielkim, które zaprezentowało zawód archeologa, a na III Gimnazjum z Woli Mieleckiej z zawodem florysta.

W nagrodę uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium, wyjadą w dn. 13 marca do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie.

Serdecznie gratuluję naszej zwycięskiej drużynie!

 

Przegląd Teatrów Szkolnych "Antrakt 2013"

wpisał B. Peret, 13 marca 2013 r.

12 marca grupa teatralna z naszej szkoły, przygotowana przez panią Lucynę Trznadel, zaprezentowała na XIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych ANTRAKT 2013 w Radomyślu Wielkim spektakl pt. „Poczekania”. Wystąpili w nim: Justyna Burakowska, Adrian Żelazko, Mariola Ciejka, Małgorzata Klich, Agnieszka Miłoś, Anna Trybulec, Dawid Kasprzak, Piotr Pezda, Adam Sypek, Paulina Trybulec, Wojciech Trybulec, Marcin Dul, Paulina Kaczmarczyk, Monika Kobos.

Piętnaście grup artystycznych z powiatu mieleckiego zmagało się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów. W XIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych nasza grupa otrzymała wyróżnienie za nowatorskie pomysły aktorskie, wyobraźnię i odwagę oraz kreacje aktorskie małżonków: Tereni i Kazia (których zagrali: Paulina Kaczmarczyk i Adrian Żelazko). Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe  dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Składam gratulacje i podziękowania dla naszych aktorów oraz opiekuna grupy!

"HABEMUS PAPAM FRANCISCUM"

wpisał B. Peret, 13 marca 2013 r.

Kardynał Jorge Bergoglio został papieżem. Przyjął imię Franciszek.

Kard. Bergoglio jest arcybiskupem Buenos Aires, a zarazem prymasem całej Argentyny. Ma 76 lat, urodził się 17 grudnia 1936 roku.

Jorge Mario Bergoglio, nowy papież Franciszek, jest znany ze swojej bezpretensjonalności i przywiązania do skromnego życia. Wiadomo, że często jeździł autobusem i sam dla siebie gotował. Zawsze interesował się problemami ubogich i chorych na AIDS.

XIII Przegląd Teatrów Szkolnych ANTRAKT 2013 w Radomyślu Wielkim

wpisał B. Peret, 13 marca 2013 r.

12 marca grupa teatralna z naszej szkoły przygotowana przez panią Lucynę Trznadel zaprezentowała na XIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych ANTRAKT 2013 w Radomyślu Wielkim spektakl pt. „Poczekania”. Wystąpili w nim: Justyna Burakowska, Adrian Żelazko, Mariola Ciejka, Małgorzata Klich, Agnieszka Miłoś, Anna Trybulec, Dawid Kasprzak, Piotr Pezda, Adam Sypek, Paulina Trybulec, Wojciech Trybulec, Marcin Dul, Paulina Kaczmarczyk, Monika Kobos.

Piętnaście grup artystycznych z powiatu mieleckiego zmagało się w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów. W XIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych nasza grupa otrzymała wyróżnienie za nowatorskie pomysły aktorskie, wyobraźnię i odwagę oraz kreacje aktorskie małżonków: Tereni i Kazia (których zagrali: Paulina Kaczmarczyk i Adrian Żelazko). Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe  dyplomy oraz nagrody rzeczowe. 

Gratuluję opiekunowi  oraz wszystkim aktorom!

Konkurs na drzewo genealogiczne w ramach kampanii "Postaw na rodzinę" rozstrzygnięty!

 wpisał B. Peret, 19  marca 2013 r.

   Konkurs w ramach ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę" już rozstrzygnięty.

Jury w składzie: Elżbieta Szymczuch, Janina Ćwięka, Maria Ochab, Marta Jagódka, Marta Klich i Bogusław Peret, wyłoniło najlepsze prace w dwu kategoriach:

w  kategorii klas 1-3 SP:

1 miejsce - Karol Kulig

2 miejsce - Iga Adamczyk

3 miejsce - Patrycja Kseń,

w kategorii klas 4-6 SP i 1-3 Gimnazjum:

1 miejsce - Monika Ogorzałek

2 miejsce - Dominika Paź

3 miejsce - Dawid Drożdżowski.

Zdjęcia z obrad jury oraz prac konkursowych w fotogalerii.

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "You can sing"

wpisał B. Peret, 22 marca 2013 r.

W czwartek, 21 marca 2013 r.,  odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej "You can sing". Występy gimnazjalistów oceniało jury w składzie: Bogusław Peret - dyrektor szkoły, Jolanta Zięba - nauczyciel j. angielskiego oraz Krzysztof Jagusiak - nauczyciel muzyki. Oceniało ono poprawność językową i muzyczną oraz wrażenia artystyczne. Wyniki konkursu indywidualnego:

1 miejsce - Kinga Pietras (śpiew) i Mateusz Nowak (akompaniament) w piosence „Set Fire to the Rain",

2 miejsce - Paulina Trybulec - „Moher Earth” ,

3 miejsce - Aleksandra Słaby - „Castle of glass".

Więcej o konkursie w marcowym numerze "Głosu Nastolatków", a zdjęcia w fotogalerii.

 

Na zawsze w sercach naszych - 8 rocznica śmierci papieża Jana Pawła II

      

    

II edycja projektu "Prawa człowieka! TERAZ! To jest w Twoich rękach"

lightboxwpisał B. Peret, 8 kwietnia 2013 r.

   Szkolna Grupa AI rozpoczęła drugą edycje projektu ogólnopolskiego  "Prawa człowieka! TERAZ! To jest w Twoich rękach". Odbyły się już pierwsze zajęcia pod hasłem "Nasz środek świata"- czyli nasza mała Ojczyzna lokalna- Czermin. Wykonana została piękna mapa naszej miejscowości, z którą grupa będzie pracowała przez 7 kolejnych tygodni. W projekcie uczestniczą uczennice klas drugich: Anna Trybulec, Agnieszka Miłoś ,Barbara Basztura, Mariola Ciejka, Katarzyna Kusek,  Aleksandra Krukowska, Magdalena Górska, Kinga Zięba, Paulina Trybulec, Paulina Kaczmarczyk. Opiekunką i animatorką zajęć jest mgr Ryszarda Kryczka, która współpracuje z koordynatorka programu na całą Polskę Anną Kot.

   Oto zdjęcie z pierwszych zajęć, które odbyły się 4 kwietnia b.r. Przedstawia ono prace nad tworzeniem mapy miejscowości.

Pozdrawiamy serdecznie zgodnie z hasłem AI: Razem mamy siłę! Wierzymy w to!

Koordynator Szkolnej Grupy AI

Ryszarda Kryczka.

Elektroniczny system naboru do szkół ponadgimnazjalnych w powiecie mieleckim - vEdukacja Nabór

wpisał B. Peret, 8 maja 2013 r.

  1. Jak dostać się do szkoły ponadgimnazjalnej? - ulotka dla uczniów klas III, którzy uczą się w gimnazjach na terenie powiatu mieleckiego (plik pdf: 206 kB).
  2. Oferta edukacyjna na rok szkolny 2013/2014 szkól ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Mielecki (plik pdf: 539 kB).
  3. Oferta edukacyjna w pozostałych  publicznych szkołach ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Mieleckiego na rok szkolny 2013/2014 (plik pdf: 241 kB).

  4. Terminy rekrutacji do szkól ponadgimnazjalnych dla młodzieży na rok szkolny 2013/2014 (plik pdf: 367 kB).
Wycieczka do Chorzowa nagrodą dla najlepszych uczniów

wpisał B. Peret, 9 maja 2013 r.

W dniu 7 maja uczniowie naszego gimnazjum, wyróżnieni po pierwszym półroczu za bardzo dobre wyniki nauczania i wzorowe zachowanie, wyjechali na wycieczkę do Chorzowa, której koszty w całości pokryła Rada Rodziców.

Uczniowie wraz z opiekunami byli w Planetarium Śląskim, największym i najstarszym polskim planetarium, które powstało w 1955 roku. Najwięcej frajdy dostarczyła jednak uczniom wizyta w Śląskim Wesołym Miasteczku, które oferuje rozrywkę i doskonałą zabawę dla gości w każdym wieku.

Z podsłuchanych rozmów wiem, że było super :-)

Uroczystości na niemieckim cmentarzu ewangelickim w Czerminie

wpisał B. Peret, 13 maja 2013 r.

W sobotę, 11 maja 2013 r. na terenie dawnego cmentarzu ewangelickiego w Czerminie odbyła się uroczystość poświęcenia obelisku upamiętniającego zmarłych, byłych mieszkańców niemieckiej kolonii Hohenbach. Koloniści niemieccy i ich potomkowie mieszkali w Hohenbach, kolonii będącej częścią składową wsi Czermin, w latach 1783 – 1944.

W uroczystościach uczestniczyli ze strony niemieckiej potomkowie byłych mieszkańców Hohenbach-u na czele z Alfredem Konradem, a ze strony polskiej przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu oraz mieszkańcy Czermina na czele z wójtem Leonem Getingerem.

Zdjęcia z uroczystości w fotogalerii.

"Polska Biega 2013" w Czerminie - 2 czerwca 2013 r.

wpisał B. Peret, 15 maja 2013 r.

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum w Czerminie już po raz piąty jest organizatorem w Gminie Czermin ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". W dniach 24-26 maja w całej Polsce, na ulicach, stadionach i leśnych ścieżkach biegać będzie ok. 100 tys. ludzi. Ze względów organizacyjnych w Czerminie biegać będziemy w dniu 2 czerwca 2013 r. (niedziela) od godz. 15-tej na stadionie LKS "Victoria" Czermin.

Aby przygotować imprezę biegową dla około 200 osób, potrzebne są nam środki finansowe m.in. na: wodę, numery startowe, dyplomy, puchary, medale, materiały biurowe oraz opiekę medyczną. Zwracamy się zatem do Państwa z gorąca prośbą o wsparcie finansowe naszej imprezy biegowej.

 List do sponsorów (plik w formacie pdf, 358KB)

Nasi gimnazjaliści z klas III w Zespole Szkół CKR w Rzemieniu

wpisał B. Peret, 10 maja 2013 r.

Korzystając z zaproszenia dyrekcji Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rzemieniu zwiedziliśmy dziś tę placówkę, tak wspaniale położoną pośród stawów i rzeki oraz zieleni drzew i krzewów.

Oglądaliśmy szkołę oraz znajdujące się przy niej gospodarstwo rolne, a w nim m.in. konie, bydło i świnie :-) Była okazja do przejażdżki traktorem oraz samochodem osobowym z której zresztą nasi uczniowie bardzo chętnie skorzystali.

 

Zobaczcie sami, jak tam pięknie - zdjęcia w fotogalerii.

Wyniki III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "W hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II"

wpisał B. Peret, 17 maja 2013 r.

17 maja 2013 r., w przeddzień  93 rocznicy urodzin Karola Wojtyły, błogosławionego papieża Jana Pawła II,  odbył się w naszym gimnazjum III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W hołdzie błogosławionemu Janowi Pawłowi II".

Wyniki Konkursu w kategorii gimnazjum:

1 miejsce - Patrycja Robak (Gimnazjum w Wadowicach Górnych),

2 miejsce - Anna Trybulec (Gimnazjum  w Czerminie),

3 miejsce - Monika Ogorzałek (Gimnazjum w Czerminie).

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Natalia Zięba (Gimnazjum w Czerminie), Olga Jeniec (Gimnazjum w Radomyślu Wielkim) oraz Oliwia Bauer (Gimnazjum w Pławie).

 Wyniki Konkursu w kategorii szkoła podstawowa:

1 miejsce - Wiktoria Piątek (SP Gawłuszowice),

2 miejsce - Karolina Zięba (SP Breń Osuchowski),

3 miejsce - Maciej Świtek (SP Gawłuszowice),

a wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Izabela Drożdż (SP Łysaków).

Nagrody publiczności otrzymały: Izabela Drożdż oraz Anna Trybulec.

Organizatorom oraz wszystkim uczestnikom konkursu składam serdeczne podziękowania i gratulacje! Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia z konkursu w fotogalerii

Wakacje 2013!

wpisał B. Peret, 1 lipca 2013 r.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom, absolwentom i uczniom Gimnazjum w Czerminie życzę słonecznych i bezpiecznych wakacji!

 

 Bogusław Peret

 dyrektor Gimnazjum w Czerminie

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )