Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Archiwum - rok szkolny 2014/2015

Spis treści niniejszej strony
Mundurki szkolne - termin dla uczniów klas I

wpisał B. Peret, 5 września 2014 r.

 Uczniowie Gimnazjum w Czerminie, zgodnie z zapisem w Statucie, mają obowiązek noszenia tzw. mundurków szkolnych koloru granatowego, uszytych według określonego wzoru.
Uczniowie klas I mają czas do 30 września 2014 r. na uszycie lub zakupienie mundurka.

75 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

wpisał B. Peret, 17 września 2014 r.

17 września br. przypada 75 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 r. przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od dnia 1 września 1939 r. w stanie wojny z niemiecką III Rzeszą w wyniku agresji Niemiec na Polskę.

Na mocy tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow, ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było – mimo cenzury – przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).


czytaj więcej na stronie Wikipedii

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

wpisał B. Peret, 26 września 2014 r.

22 września b.r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Zgodnie z Regulaminem Wyborów i Regulaminem SU w skład Zarządu weszły cztery osoby, które otrzymały największą ilość głosów:

 • Beata Sudoł z kl. 3c (108 głosów) pełnić będzie funkcję przewodniczącej SU,
 • Dawid Krużel z kl. 3b (41 głosów) - zastępca przewodn.,
 • Patrycja Łabaj z kl. 3a (40 głosów) - skarbnik,
 • Gabriela Marchwicka z kl. 3b (23 głosy) - sekretarz.

Serdecznie gratuluję wyboru i życzę owocnej pracy na rzecz całej społeczności szkolnej!

Nasi gimnazjaliści oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego

wpisał B. Peret, 2 października 2014 r.

2 października 2014 r. nasi uczniowie oddali hołd bohaterom Powstania Warszawskiego.

Z okazji przypadającej w tym roku 70 rocznicy wybuchu i upadku Powstania Warszawskiego uczniowie klas I przedstawili społeczności szkolnej "żywą lekcję historii".

Bardzo serdecznie dziękuję nauczycielom odpowiedzialnym za przygotowanie uczniów do tej uroczystej akademii - pani mgr Lucynie Trznadel i pani mgr Jolancie Ziębie, panu mgr Krzysztofowi Jagusiakowi za oprawę muzyczną, pani mgr Halinie Wróbel za dekorację i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia rocznicy upamiętniającej bohaterów Powstania Warszawskiego.

Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe 2014

napisał Szymon Jagusiak, opublikował B. Peret, 8 października 2014 r.

Dnia 6 października 2014 r. odbyły się Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe. Zawody odbywały się na boisku bocznym FKS Stal Mielec. Zostały one rozpoczęte przez zawodników szkół podstawowych, a zakończone przez przedstawicieli klas licealnych. Pierwszą konkurencją, w której wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum, był bieg dziewczyn klas pierwszych. W biegu tym, tuż za podium, uplasowała się uczennica klasy I „d” Joanna Naprawa z czasem 4,27. Tak wysokie miejsce dało jej gwarancję udziału w biegu wojewódzkim. Dużą niespodziankę sprawili nam chłopcy z klasy I „d”  gimnazjum, zajęli kolejno: 3 miejsce Karol Wójcik - z czasem 3,30 i 4 miejsce - Kamil Waręda 3,39. Oni także będą reprezentować nasze gimnazjum na szczeblu wojewódzkim. Kolejną konkurencją był bieg dziewczyn klas drugich  i trzecich. Najlepiej pobiegła Karolina Borowiec, z czasem 4,44, niestety nie zajęła miejsca na podium. Ostatnim biegiem był wyścig chłopców z klas drugich i trzecich na 1600 metrów. Ósme miejsce zajął Marcin Adamczyk z czasem 5.43, a dziesiąte Roman Myszka z czasem 5.48. Serdecznie gratulujemy wszystkim biegaczom, zwłaszcza tym, którzy stanęli na podium i uzyskali przepustkę do etapu wojewódzkiego.

Zaproszenie na uroczyste obchody Dnia Niepodległości w Gminie Czermin

 

Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem - harmonogram

wpisał B. Peret, 14 października 2014 r.

W dniach 9 - 11 grudnia odbędzie się Próbny Egzamin Gimnazjalny.

Harmonogram Egzaminu dostępny na stronie Wydawnictwa Operon.

Dzień Edukacji Narodowej 2014

Zdjęcia z Akademii na Dzień Edukacji Narodowej w szkolnej fotogalerii.

 

Akademia szkolna na Dzień Niepodległości

wpisał B. Peret, 11 listopada 2014 r.

W poniedziałek 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości Polski, uczniowie klas II Gimnazjum w Czerminie zaprezentowali całej społeczności szkolnej montaż słowno - muzyczny z okazji przypadającej w tym roku 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Młodzież do uroczystej akademii przygotowali wychowawcy klas II: p. Anna Misiak, p. Renata Borowiec, p. Anna Kita i p. Anna Opałacz oraz p. Krzysztof Jagusiak.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim występującym za piękną muzykę, śpiew, recytację i taniec.

Bądźmy Wszyscy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, a poprzez swoją postawę i codzienną pracę  umacniajmy niepodległość naszej Ojczyzny!

Andrzejki 2014 - dyskoteka szkolna

27 listopada odbyła się kolejna dyskoteka szkolna, tym razem z okazji Andrzejek. Wszyscy obecni na niej bardzo dobrze się bawili, a kogo nie było, ten niech żałuje ;-) Zdjęcia z dyskoteki można oglądać w fotogalerii szkolnej.

Podsumowanie konkursu "Rok trznadla"

W dniu 23 października 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny o trznadlu. Wcześniej, na zajęciach szkolnego koła Ligii Ochrony Przyrody, uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat biologii ptaka i konieczności ochrony tego gatunku. Chętni uczniowie sporządzili rysunek trznadla.
W konkursie wzięło udział 15 osób z klasy 1c i 6 osób z klasy 1d. Spośród nich największą liczbę punktów (25/30) uzyskali: Dawid Drożdżowski, Wiktoria Pipała, Dominika Furtak i Kamila Kazimierska, zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Tydzień później klasa 1d uczestniczyła w pogadance prezesa Koła Łowieckiego "Łoś", pana Mieczysława Struzika, dotyczącej programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola. Rok trznadla”, programu „Natura 2000”, a także pracy myśliwych. Po skończonym przemówieniu pan Prezes wręczył zwycięzcom konkursu nagrody książkowe.

Maraton Pisania Listów - 10 grudnia 2014 r.

Jak co roku na maraton przybyło wielu gimnazjalistów, a w tym - było ich aż trzydziestu dziewięciu. W akcji brali również udział nauczyciele: Pani mgr Lucyna Trznadel oraz Pani mgr Ryszarda Kryczka, które pilnowały piszących, ale również włączyły się do tejże akcji. Łącznie napisaliśmy 583 listy, które były pisane w obronie:

 • uzbekistańskiego ministra obrony Erkina Musajewa,
 • Daniela Quinter’a z Boliwii,
 • społeczności Bhopalu,
 • kobiet i dziewcząt z Mkhondo z RPA, 
 • aktywistki Liu Ping.

 Maraton rozpoczął się o godzinie 1430 i trwał do godziny 1800. W tym czasie uczniowie pracowali w ,,pocie czoła”. Każdy z nas starał się napisać jak najwięcej, aby pomóc osobom w potrzebie.

Najlepszy wynik uzyskały takie osoby jak: Marzena Dul z klasy III b, Patryk Stefanowicz oraz Mateusz Piłat z klasy II a. Uczniowie ci napisali aż po 25 listów.

Natomiast miano najwytrwalszych należy się: Julii Bugaj z klasy I d, Mateuszowi Piłatowi oraz Patrykowi Stefanowiczowi z klasy II a, którym uparcie kibicowała Patrycja Kasprzak z klasy I d.

Dziękujemy również naszym opiekunom: Pani mgr Lucynie Trznadel i Pani mgr Ryszardzie Kryczce, to dzięki nim mogliśmy ofiarować tę pomoc.

Pomoc innym ludziom satysfakcjonuje Nas,  miejmy nadzieję, że uratujemy Was!

Koordynator SGAI

 

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii"

wpisał B. Peret, 18 grudnia 2014 r.

15 grudnia 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii", w którym udział wzięło 23 uczniów naszego gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie:

 • mgr Lucyna Trznadel,
 • mgr Małgorzata Osika,
 • mgr Elżbieta Krukowska,

po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców, którymi zostały następujące uczennice:

 1. miejsce - Gabriela Marchwicka - klasa 3b,
 2. miejsce - Julia Bugaj - klasa 1d
 3. miejsce - Aleksandra Pycior - klasa 2a.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Gratuluję wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i umiejętności, a nauczycielom polonistom dziękuje za zaangażowanie w organizację konkursu.

Kartka z kalendarza - 24 stycznia

wpisał B. Peret, 23 stycznia 2015 r.

W sobotę, 24 stycznia 2015 r. mija 90 lat od podjęcia przez Radę Ministrów II RP uchwały o wzniesieniu w Warszawie Grobu Nieznanego Żołnierza. Pierwszy na świecie Grób Nieznanego Żołnierza powstał w Paryżu w 1920 roku i upamiętnia on 1,5 mln żołnierzy poległych w latach 1914-1918. Warszawski Grób Nieznanego Żołnierza został odsłonięty 2 listopada 1925 r., pod kolumnadą Pałacu Saskiego. W tym dniu złożono do niego zwłoki bezimiennego żołnierza, sprowadzone podczas specjalnej ceremonii z Cmentarza Obrońców Lwowa. Twórcą grobu był artysta-rzeźbiarz Stanisław Kazimierz Ostrowski.

Polecam lekturę historii Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Realizujemy projekt "Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!"

wpisała Pogodynka :P, 26 stycznia 2015 r.

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizowany jest projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!” Ma on na celu zwalczanie braku tolerancji wśród młodzieży, dzieci, dorosłych oraz wszystkich innych ludzi.

W tej działalności z naszego gimnazjum biorą udział  klasy pierwsze (1b, 1c i 1d ) oraz  dziewięć członkiń Szkolnej Grupy Amnesty International. Koordynatorką ogólnopolskiego projektu jest pani Aleksandra Górecka, która zaopatrzyła nauczycieli, również uczestniczących w tej akcji, w materiały potrzebne do projektu. Dzięki nim zajęcia mają być bardziej atrakcyjne.

Celem tej akcji jest:

 • edukacja w obszarze praw człowieka,
 • przeciwdziałanie dyskryminacji,
 • poznawanie uprzedzeń,
 • przygotowanie młodzieży do działania.

Odbyły się już pierwsze zajęcia, które zrobiły na nas (uczniach) ogromne wrażenie. Nikt nie spodziewał się, że będą one tak interesujące i pouczające. Można się na nich sporo dowiedzieć o osobach biednych materialnie, ale za to bogatych w pomoc od państwa. Realizowaliśmy pomoc kraju dla ucznia bogatego i biednego. Okazało się, że ten ubogi ma większe możliwości, które oferuje mu państwo. Jest to wspaniale spędzony czas, podczas którego można się wiele nauczyć. Te zajęcia zadziwiają, z każdym nowym tematem. Jeden opowiadał o uczniach mających różne możliwości, ale takie same plany. Natomiast podczas drugiego tworzyliśmy swojego „Najlepszego” czyli osobę według nas zasługującą na podziw. Uważam, iż czas spędzony na tych zajęcia nie jest stracony. Myślę również, że inni też tak sądzą, o czym świadczy o tym dość duża frekwencja.

Ferie Cup 2015

W  dniu 3 lutego w Naszym Gimnazjum rozegrano ósmą edycję turnieju piłki nożnej halowej FERIE CUP 2015. W turnieju wzięło udział 7 zespołów podzielonych na dwie grupy rozgrywkowe:

Grupa A: 1. RKS CHU WDU; 2. DZIKI  NA SZYSZKACH; 3. GARIMPERIOS

Grupa B: 1. GOŁE KLATY; 2. DREAM TEAM; 3. WŚCIEKŁE GĘSI; 4. WIEWIÓRKI

Po rozegraniu  9 meczy grupowych zostały wyłonione po dwa zespoły z każdej grupy, które rozegrały  między sobą mecze półfinałowe. W pierwszym  półfinale zespół  DREAM TEAM pokonał  GARIMPERIOS 2:0 , natomiast w drugim półfinale zespół  RKS CHU WDU pokonał GOŁE KLATY również 2:0. W meczu o V miejsce spotkały się dwa zespoły, które zajęły w rozgrywkach grupowych  trzecie miejsca, a były to zespoły WŚCIEKŁYCH GĘSI I DZIKI NA SZYSZKACH. Po bardzo zaciętym spotkaniu, które obfitowało w dużo  akcji  podbramkowych, w normalnym czasie gry wynik na tablicy świetlnej był 0:0, dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę - piąte miejsce zajęła drużyna  DZIKI NA SZYSZKACH. Mecz o III miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął „czarny koń” piłkarskich zmagań, zespół złożony z pierwszoklasistów GARIMPERIOS, który pokonał GOŁE KLATY.

W wielkim finale spotkały się dwa najlepsze zespoły turnieju DREAM TEAM i RKS CHU WDU. Jak na finał przystało, mecz był pełen emocji i zwrotów akcji. DREAM TEAM jako pierwszy zdobył bramkę i wszystko wskazywało na to, że będzie to jedyna bramka w finale. „Zespół Marzeń" myślami już podnosił puchar za zwycięstwo gdy, dosłownie dwie sekundy przed ostatnim gwizdkiem, drużyna RKS CHU WDU wyrównała stan meczu na 1:1. Ponownie rzuty karne decydowały o pierwszym miejscu. Większymi umiejętnościami wykazał się zespół RKS CHU WDU zdobywając  I miejsce i puchar FERIE CUP 2015. Zespół mistrzów reprezentowali: Aleksander Dec, Mateusz Nowak, Roman Myszka, Marcin Dziadosz, Adrian Klich, Mateusz Warunek, Tomasz Pisarczyk. Na koniec piłkarskich zmagań  zespół RKS CHU WDU chciał jeszcze udowodnić drużynie nauczycieli, że jest najlepszy, lecz gorzko się rozczarował. Doświadczenie i zespołowa gra  wzięło górę nad młodością i fantazją. Nauczyciele pokonali mistrzów 13:9.

Końcowa tabela FERII CUP 2015:

 1. RKS CHU WDU
 2. DREAM TEAM
 3. GARIMPERIOS
 4. GOŁE KLATY
 5. DZIKI NA SZYSZKACH
 6. WŚCIEKŁE GĘSI
 7. WIEWIÓRKI

organizator turnieju: Grzegorz Krukowski

MarzyMy i Wy dzięki… gimnazjum

 Absolwentki naszej szkoły: Ania Trybulec i Paulina Kaczmarczyk kończą właśnie realizację autorskiego projektu MarzMy i WY. Jak same podkreślają, bezcenne okazało się doświadczenie zdobyte podczas pracy w ramach Szkolnej Grupy Amnesty International, prowadzonej przez panią mgr Ryszardę Kryczkę.

 

Na trop olimpiady „Zwolnieni z teorii” dziewczyny wpadły przypadkiem. Do zespołu projektowego zaprosiły jeszcze koleżankę z nowej szkoły, Karolinę Król i tak powstało zgrane trio, chcące przemówić ludziom do rozsądku. Od początku wiedziały, co spróbują zmienić – szare i zrezygnowane oblicza ich rówieśników. „Miałyśmy wrażenie, że ludzie dookoła nas, zamiast patrzeć przed siebie, chodzą ze spuszczoną głową i potykają się o własne stopy. Postanowiłyśmy zachęcić ich do spojrzenia w niebo, do śmiałego wybiegania myślami w przyszłość. Nie ma nic złego w marzeniach – one nas motywują i dodają sił, gdy sytuacja nas przerasta.” – opowiadają autorki projektu. Zaczęło się od ankiety w nowej szkole – o czym marzy współczesna młodzież i w jaki sposób „dba” o siebie (ile czasu młodzi ludzie odpoczywają, co robią aby się zrelaksować, czego im brakuje). Z uczniowskich pragnień powstała Tablica Marzeń, z której każdy mógł odpiąć życzenie i je spełnić. Pojawiały się różne napisy: ktoś chciał czekoladę, ktoś inny pragnął miłego wieczoru w kinie. Akcja miała zachęcać do otwartości na drugiego człowieka i pokazać, że sprawianie komuś przyjemności uszczęśliwia również nas. Oprócz tego dziewczyny zorganizowały też flashmoba na szkolnych korytarzach i odwiedziły seniorów z mieleckiego Domu Pomocy Społecznej. W ten sposób minęło sześć miesięcy wytrwałej pracy, uwieńczonej koncertem w rytmie rocka i heavymetalu. Impreza miała miejsce 14 marca w klubie Studio 8. Zaproszone gwiazdy: Disorder i Axecution dały wspaniały występ, będący oficjalnym zakończeniem projektu MarzyMy i Wy.

Co ciekawe, bardzo przydały im się umiejętności nabyte w czasie nauki w naszym Gimnazjum, gdzie pod okiem nauczycieli organizowały liczne akcje i kampanie. Ich przykład pokazuje, że z pewnych rzeczy się nie wyrasta, a praca włożona w rozwój osobisty zawsze przyniesie owoce. 

Kartka z kalendarza - 8 marca - Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku. Dzień Kobiet w Polsce był obchodzony na szeroką skalę do 1993 roku. W Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 80. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki, a później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że "nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli". W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa.

Więcej o Dniu Kobiet przeczytasz w Wikipedii >>>

14 marca - Dzień Liczby Pi (π)

Liczba π (czytaj: liczba pi), ludolfina – stała matematyczna, która pojawia się w wielu dziedzinach matematyki i fizyki. W geometrii euklidesowej π jest równe stosunkowi długości obwodu koła do długości jego średnicy. Można też zdefiniować π na inne sposoby, na przykład jako pole koła o promieniu równym 1 albo jako najmniejszą dodatnią wartość x, dla której funkcja sinus przyjmuje wartość 0.

Liczba π z dokładnością do 200 miejsc po przecinku:

π ≈ 3,14159 26535 89793 23846 26433 83279 50288 41971 69399 37510 58209 74944 59230 78164 06286 20899 86280 34825 34211 70679 82148 08651 32823 06647 09384 46095 50582 23172 53594 08128 48111 74502 84102 70193 85211 05559 64462 29489 54930 38196...
Symbol π wprowadził w 1706 roku William Jones w książce Synopsis Palmariorum Mathesos (π jest pierwszą literą greckiego słowa περίμετρονperimetron, czyli obwód) a rozpowszechnił go później Leonhard Euler. Liczba π jest znana także jako stała Archimedesa lub ludolfina – tak została nazwana na cześć Ludolpha van Ceulena (obaj obliczyli przybliżone wartości π przy czym van Ceulen podał wartość liczby π z dokładnością do 35 miejsc po przecinku).

Wiersz pozwalajacy zapamiętać 32 cyfry składające się na liczbę pi (liczba liter w kolejnych wyrazach odpowiada rozwinięciu dziesiętnemu liczby pi):

Kto w mózg i głowę natłoczyć by chciał cyfer moc,
Ażeby liczenie ludolfiny trudnej spamiętać móc,
To nam zastąpić musi słówka te litery suma,
Tak one trwalej się do pamięci wszystkie wsuną.
MarzyMy i Wy dzięki… gimnazjum

 Absolwentki naszej szkoły: Ania Trybulec i Paulina Kaczmarczyk kończą właśnie realizację autorskiego projektu MarzMy i WY. Jak same podkreślają, bezcenne okazało się doświadczenie zdobyte podczas pracy w ramach Szkolnej Grupy Amnesty International, prowadzonej przez panią mgr Ryszardę Kryczkę.

Na trop olimpiady „Zwolnieni z teorii” dziewczyny wpadły przypadkiem. Do zespołu projektowego zaprosiły jeszcze koleżankę z nowej szkoły, Karolinę Król i tak powstało zgrane trio, chcące przemówić ludziom do rozsądku. Od początku wiedziały, co spróbują zmienić – szare i zrezygnowane oblicza ich rówieśników. Czytaj dalej >>

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" - eliminacje gminne

Eliminacje gminne OTWP odbędą się w poniedziałek, 13 kwietnia 2015 r., o godz. 900 w Domu Strażaka w Czerminie.

Poniżej zamieszczam materiały, które pomogą w przygotowaniu się do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Testy online dla uczniów gimnazjum.

Coca-Cola Cup 2015

    W tym roku, tak jak i w latach poprzednich, uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w Turnieju Coca-Cola Cup.  Organizatorem głównym i sponsorem tego Turnieju Piłkarskiego jest Coca-Cola Poland Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.  

Pod czujnym okiem trenera Grzegorza Krukowskiego nasza drużyna rozegrała świetne zawody. Już w pierwszym meczu reprezentanci naszego Gimnazjum udowodnili,  że są faworytami turnieju ogrywając Padew 2-4 (bramki strzelili: Kamil Dąbek x2, Kacper Bugaj x2). Kolejny mecz Czermin rozegrał z mieleckim Gimnazjum nr 2. Nasza drużyna wygrała 3-0, a mecz ten stał się teatrem jednego aktora, ponieważ wszystkie bramki strzelił Wiktor Lasota. Niestety w meczu finałowym nasze gimnazjum uległo zawodnikom z Tuszowa i nie zdobyło awansu do kolejnej rundy rozgrywek.

Serdecznie dziękujemy zawodnikom i Panu trenerowi za godne reprezentowanie naszego gimnazjum na turnieju Coca-Cola Cup.

Szymon Jagusiak

V edycja Konkursu Recytatorskiego "W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II"

        18 maja 2015 r. (poniedziałek) w naszym Gimnazjum odbędzie się V edycja Konkursu Recytatorskiego pn. W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. W imieniu Organizatorów zapraszam uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Czermin oraz uczniów gimnazjów z terenu powiatu mieleckiego do udziału w tym Konkursie.

Regulamin oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze strony Aktualności.

Bogusław Peret

dyr. Gimnazjum w Czerminie

Akcja w ramach projektu STOP DYSKRYMINACJI

Dzień 29 kwietnia 2015 roku był w naszym gimnazjum szczególny, gdyż przebiegał pod hasłami tolerancji, równości i antydyskryminacji. W ramach Dnia Tolerancji działaczki Szkolnej Grupy Amnesty International przeprowadziły w kilku klasach ciekawe warsztaty, które pozwoliły ich uczestnikom przekonać się, że należy tolerować osoby inne, nie należy oceniać innych zanim się ich pozna i że nikt nie jest idealny. Uczniowie klas pierwszych przygotowali gazetkę tematyczną pod tytułem: „Różni Równi”. Zredagowali także samodzielnie hasła – oto ich treść: „Czy też czarny, czy też biały, to i tak wspaniały”, „Nie wyśmiewaj starości, bo też Cię spotka”, „Inne, nie oznacza gorsze”, „Wszyscy jesteśmy sobie równi”, „Szanuj każdego, nawet najgorszego”. Zostały one umieszczone na głównym korytarzu naszej szkoły. Uczniowie niektórych klas oglądali filmiki o dyskryminacji i toczyli wokół nich dyskusję. Do akcji włączyły się działaczki Szkolnego Koła Wolontariatu. Propagowały one wśród gimnazjalistów idee akcji poprzez charakterystyczny strój i przygotowanie haseł do losowania związanych z tolerancją. Nasza akcja udała się. Dziękujemy uczniom i nauczycielom za włączenie się w nią!

opiekun SG AI

Wyjazd do Ustrzyk Dolnych - 5 maja 2015 r.

Klika zdjęć z wyjazdu w szkolnej fotogalerii

Dni Otwarte w ZS CKR w Rzemieniu - 8 maja 2015 r.

Zdjęcia w szkolnej fotogalerii

V edycja Konkursu Papieskiego w Gimnazjum w Czerminie

W poniedziałek 18 maja, w 95 rocznicę urodzin Karola Wojtyły, w Gimnazjum w Czerminie odbyła się V edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs ma na celu celebrację urodzin Karola Wojtyły poprzez prezentację Jego utworów oraz utworów z nim związanych.

W rywalizacji wzięło udział 18 uczestników ze szkół podstawowych w Brniu Osuchowskim, Czerminie, Gawłuszowicach, Otałęży i Ziempniowie oraz 12 gimnazjalistów - z Czermina, Gawłuszowic i Pława. Mogli oni pokazać swoje zdolności recytatorskie przed jury, w którego skład wchodzili: pani Maria Ochab, pani Renata Wacnik, pan Mariusz Bożek i pan Bogusław Peret oraz przed licznie zgromadzoną publicznością. Świetna organizacja i miła atmosfera zostawiły pozytywne odczucia u wszystkich uczestników. Nad przebiegiem imprezy dzielnie czuwały polonistki: pani Lucyna Trznadel i pani Małgorzata Osika. Recytującym czas umilał Szkolny Zespół Muzyczny pod kierownictwem pana Krzysztofa Jagusiaka.

    Wysoki poziom recytacji uczestników spowodował, że komisja nie miała łatwego wyboru. Wyniki konkursu są następujące:

w kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce - Maria Miś, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Gawłuszowicach
II miejsce - Karolina Dziekan, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Czerminie
III miejsce - Joanna Dąbrowska, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Gawłuszowicach
Wyróżnienie - Karol Kulig, uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Czerminie

Nagroda publiczności - Maria Miś

 

W kategorii gimnazjum:

I miejsce -  Oliwia Kalicka, uczennica klasy I Publicznego Gimnazjum w Pławie
II miejsce -  Magdalena Misiak , uczennica klasy II Gimnazjum w Czerminie
III miejsce - Monika Ogorzałek, uczennica klasy III Gimnazjum w Czerminie
Wyróżnienie -  Wiktoria Piątek , uczennica klasy I Gimnazjum w Gawłuszowicach
Nagroda publiczności – Oliwia Kalicka

 

Bardzo serdecznie gratuluję Wszystkim uczestnikom Konkursu, a opiekunom i organizatorom dziękuję za profesjonalizm w podjętych działaniach. Do zobaczenia na kolejnym Konkursie! :-)

Kartka z kalendarza, 13 maja - 114 rocznica urodzin Witolda Pileckiego

PILECKI Witold (1901-1948),
pseudonimy „Witold", „Tomek", „Romek",
nazwiska konspiracyjne: „Tomasz Serafiński", „Roman Jezierski, „Leon Bryjak", „Jan Uznański", „Witold Smoliński", kryptonim „T-IV";
oficer rezerwy Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, dobrowolny więzień KL Auschwitz, oficer Komendy Głównej Armii Krajowej i „NIE", więzień polityczny okresu stalinowskiego, ofiara mordu sądowego.

 

Więcej o rotmistrzu Witoldzie Pileckim przeczytasz na stronach Instytutu Pamięci Narodowej i Wikipedii.

V edycja Konkursu Papieskiego w Gimnazjum w Czerminie

Wyniki konkursu:

w kategorii szkoła podstawowa:

I miejsce - Maria Miś, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Gawłuszowicach
II miejsce - Karolina Dziekan, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Czerminie
III miejsce - Joanna Dąbrowska, uczennica klasy V Szkoły Podstawowej w Gawłuszowicach
Wyróżnienie - Karol Kulig, uczeń klasy V Szkoły Podstawowej w Czerminie

Nagroda publiczności - Maria Miś

 W kategorii gimnazjum:

I miejsce -  Oliwia Kalicka, uczennica klasy I Publicznego Gimnazjum w Pławie
II miejsce -  Magdalena Misiak , uczennica klasy II Gimnazjum w Czerminie
III miejsce - Monika Ogorzałek, uczennica klasy III Gimnazjum w Czerminie
Wyróżnienie -  Wiktoria Piątek , uczennica klasy I Gimnazjum w Gawłuszowicach
Nagroda publiczności – Oliwia Kalicka

Wycieczka do Krasiczyna i Przemyśla nagrodą dla najlepszych uczniów - 29 maja 2015 r.

Z matematyką za pan brat

    Uczniowie naszego gimnazjum lubią matematykę. Świadczą o tym konkursy, w których brali udział w drugim półroczu kończącego się roku szkolnego. Pierwszym z nich był trwający od stycznia do marca OMNIBUS MATEMATYCZNY organizowany przez Zespół Szkół Narciarskich w Ustrzykach Dolnych. Brało w nim udział 29 uczniów wszystkich klas gimnazjum. W tym okresie co dwa tygodnie rozwiązali 4 zestawy zadań. Finał konkursu odbył się 5 maja w Ustrzykach Dolnych. Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów: Anna Skrzyniarz, Julia Bugaj, Angelina Sołtys,  Kinga Ortyl, Adrian Bukała i Karol Wójcik.

   Dwie uczennice z klasy III - Martyna Maziarz i Agnieszka Hasek - uczestniczyły w finale konkursu MATHEMATICUS organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. S. Konarskiego w Mielcu.

    W POWIATOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM KLAS II , którego I etap odbył się 9 kwietnia, a II -  14 maja, brali udział: Magdalena Misiak, Izabela Węgrzyn, Mateusz Jeż, Bartłomiej Matuszczak i Aleksandra Pycior.

    13 maja w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu miała miejsce MAŁA BIESIADA MATEMATYCZNA. Uczestniczyły w niej cztery uczennice z klas III: Monika Ogorzałek, Gabriela Marchwicka, Agnieszka Hasek i Martyna Maziarz.

Wszystkim uczestnikom należą się wyrazy uznania za pracę i zaangażowanie.

Małgorzata Pach

Polska Biega 2015 w Czerminie

Wakacje 2015

wpisał B. Peret, 30 czerwca 2015 r.

 

Wszystkim nauczycielom, pracownikom, absolwentom oraz uczniom Gimnazjum w Czerminie życzę słonecznych, a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

 

 Bogusław Peret

 dyrektor Gimnazjum w Czerminie

 

BIP

Kalendarz
Statystyka witryny

Liczba wejść na tę stronę od dnia 20 marca 2015 r.

Darmowy licznik odwiedzin
Projekty

Gimnazjum w Czerminie bierze udział w projekcie "Lepsza Szkoła"

 

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizujemy projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!”

 

e-Akademia

Od września 2010 r. do czerwca 2013 r. realizowaliśmy projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )