Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Archiwum - rok szkolny 2016/2017

Spis treści niniejszej strony
Szanowni Rodzice, Uczniowie, Absolwenci, Nauczyciele...

W związku z proponowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmianami w systemie oświaty prosimy o zapoznanie się z zamieszczanymi w Aktualnościach stanowiskami, apelami instytucji, stowarzyszeń i innych podmiotów w przedmiotowej sprawie. Więcej tutaj >>>

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września o godz. 4:45 na Westerplatte przy dźwięku syren rozpoczną się obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Godzina jest nieprzypadkowa, to właśnie o 4:45 rozpoczął się atak niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein na placówkę Wojskowej Składnicy Tranzytowej, rozpoczynając tym samym pierwszą bitwę II wojny światowej. Pomimo przeważających sił wroga i ataków zarówno z morza, lądu i powietrza decyzja o kapitulacji podjęta została dopiero 7 września.
Podczas szturmu na Westerplatte poległo co najmniej szesnastu Polaków, zaś straty niemieckie szacuje się na ok. 300-400 zabitych i rannych.

Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

wpisał B. Peret, 5 września 2016 r.

W sobotę, 3 września 2016 roku odbyła się 5. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której wspólnie - w całej Polsce i poza jej granicami - czytaliśmy "Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

 

W Czerminie wspólne czytanie "Quo vadis" rozpoczęliśmy już w piątek, 2 września, na sali widowiskowej Domu Strażaka w Czerminie. Fragmenty tej powieści czytali m.in. wójt gminy Czermin, przedstawiciele lokalnego samorządu, panie ze Stowarzyszenia "Gracja", kierownik NZOZ, dyrektor GOK, dyrektorzy szkół i biblioteki gminnej oraz uczniowie SP i Gimnazjum w Czerminie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Organizatorami akcji Narodowe Czytanie w Czerminie były Panie: Halina Ziomek, Małgorzata Osika i Lucyna Trznadel. Za pomoc w organizacji dziękujemy dyrektorowi GOK w Czerminie, p. Mariuszowi Bożkowi oraz prezesowi OSP w Czerminie, p. Janowi Myjakowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji w naszej gminie!

 

Więcej zdjęć z akcji Narodowe Czytanie 2016 w szkolnej fotogalerii.

Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2016/2017

Regulaminy konkursów przedmiotowych i wymagania do poszczególnych konkursów przedmiotowych publikujemy w Aktualnościach.

Najnowszy (wrześniowy) numer "Głosu Nastolatków"

Wrześniowy numer "Głosu Nastolatków", a w nim m.in.:

 • Narodowe Czytanie 2016,
 • wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego,
 • o nowym zespole redakcyjnym,
 • wycieczka klas II do Energylandii.

 

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

wpisał B. Peret, 28 września 2016 r.

W dniu 26 września 2016 r. odbyły się w naszym gimnazjum wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu udział wzięło 216 osób. Tak wysoka frekwencja wyborcza (ok. 90%) spowodowana była zapewne tym, że kandydaci mieli wiele do zaproponowania, a każdy z głosujących chciał, by to właśnie jego kandydat uzyskał największą liczbę głosów.

Wyniki wyborów przedstawiają się następująco:

 1. Karolina Bis - 63 głosy;
 2. Karol Wójcik - 55 głosów;
 3. Aleksandra Malaga - 34 głosy;
 4. Anna Sudoł - 28 głosów;
 5. Kamila Kazimierska - 24 głosy;
 6. Weronika Pękala - 7 głosów;
 7. Nikola Banik - 3 głosy.

Gratuluję wszystkim startującym w wyborach, a szczególnie nowemu Zarządowi SU na czele którego stać będzie przewodnicząca Karolina Bis. Życzę owocnej pracy na rzecz całej społeczności szkolnej!

19 października - wspomnienie liturgiczne bł. ks. Jerzego Popiełuszki

19 października br. mija 32 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Z życiem i działalnością błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki możesz się zapoznać m.in. poprzez publikacje na stronach:

 1. Wikipedii.
 2. Polskiego Radia.
 3. Portalu "Zaufaj.com".
Wywiad z Karoliną Bis, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego

Wywiad z Karoliną Bis, przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w r. szk. 2016/2017, znajdziecie w październikowym numerze Głosu Nastolatków. Zapraszam do czytania. :-)

 

Święto Niepodległości 2016

  W czwartek, 10 listopada 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas drugich oraz szóstej klasy szkoły podstawowej, wraz z wychowawcami i p. Małgorzatą Osiką, przygotowali akademię zatytułowaną ,,Pociąg do przeszłości”. Aktorzy w czterech stacjach: Niewola, Powstania: Kościuszkowskie, Listopadowe, Styczniowe, I wojna światowa i Wolność, pokazali zmagania Polaków o odzyskanie niepodległości. Po inscenizacji nadszedł czas na koncert pieśni patriotycznych. Chór mieszany, tak jak i zespół pracujący pod okiem Pana Krzysztofa Jagusiaka, spisali się na medal. Oprócz grupowych pieśni można było usłyszeć wspaniałe solówki, duety, a nawet tercet. Gimnazjalistom, jak i dzieciom z podstawówki występ jak najbardziej przypadł do gustu.

Następnego dnia, 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, aktorzy już o godzinie 900 zebrali się w szkole na próbie. W tym roku uroczystości odbywały się w naszym gimnazjum. Po odśpiewaniu hymnu, uczniowie rozpoczęli inscenizację. Dodatkowym elementem, którego nie można było zobaczyć poprzedniego dnia, były tańce. Zespół Pieśni i Tańca „Mali Rzeszowiacy” zaprezentował nam wspaniałe polskie tańce. Po zakończonym występie wysłuchaliśmy pochwał skierowanych zarówno w stronę występujących, jak i organizatorów. Następnie goście udali się na ciepła kawę lub herbatę i coś słodkiego.

 Karolina M.

18 listopada - wspomnienie liturgiczne błogosławionej Karoliny Kózkówny

18 listopada 2016 r. przypada 102 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionej Karoliny Kózkówny.

O życiu bł. Karoliny możesz przeczytać m.in. tutaj - kliknij w link.

Boże Narodzenie 2016

 

Szanowni Państwo!

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

Drodzy Uczniowie!

 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
proszę przyjąć najlepsze życzenia
jasnych dni, wypełnionych melodią kolęd
i obecnością najbliższych.

 

 

 

Niech codzienne troski ustąpią miejsca
pogodnej refleksji nad życiem,
ucichnie powszechnie panujący zgiełk,
a w Waszych sercach zagości spokój.

 

 

 

 Bogusław Peret               

dyrektor Gimnazjum w Czerminie

 

Ferie zimowe 2017

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )