Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Strona główna

1 października - Międzynarodowy Dzień Muzyki, Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

2 października - Międzynarodowy Dzień bez Przemocy, Europejski Dzień Ptaków


75 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę

wpisał B. Peret, 17 września 2014 r.

17 września br. przypada 75 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 r. przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od dnia 1 września 1939 r. w stanie wojny z niemiecką III Rzeszą w wyniku agresji Niemiec na Polskę.

Na mocy tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow, ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było – mimo cenzury – przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).


czytaj więcej na stronie Wikipedii

Mundurki szkolne - termin dla uczniów klas I

wpisał B. Peret, 5 września 2014 r.

 Uczniowie Gimnazjum w Czerminie, zgodnie z zapisem w Statucie, mają obowiązek noszenia tzw. mundurków szkolnych koloru granatowego, uszytych według określonego wzoru.
Uczniowie klas I mają czas do 30 września 2014 r. na uszycie lub zakupienie mundurka.

Składy osobowe klas w roku szkolnym 2014/2015

Składy osobowe klas pierwszych, drugich i trzecich dostępne są pod zakładką Uczniowie.

"Polska Biega 2014" w Czerminie

wpisał B. Peret, 2 czerwca 2014 r.

W Dniu Dziecka, na stadionie Victorii Czermin i wokół stadionu, biegaliśmy po raz szósty w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska Biega". Organizatorem imprezy biegowej w Czerminie był Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy przy Gimnazjum w Czerminie, a osobą najbardziej zaangażowaną w organizację i przebieg imprezy był jak zwykle p. Grzegorz Krukowski, pasjonat biegania.

Wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i przeprowadzenia niedzielnej imprezy sportowej i wszystkim uczestnikom biegów składam serdeczne podziękowania.

Szczególne podziękowania składam sponsorom, dzięki którym mogliśmy zakupić pamiątkowe medale, smycze, napoje, wafelki i cukierki oraz wydrukować dyplomy dla uczestników biegów. W tym roku wsparli nas: p. Zyta Gawryś-Stryszak, p. Krzysztof Rybak, BS w Mielcu - oddział w Czerminie, p. Kazimierz Czaja, p. Witold Czaja, p. Jarosław Konieczny, p. Jan Kamiński, p. Małgorzata Walecka, p. Marek Szęszoł, p. Dariusz Gadomski, p. Marek Pidek. To dzięki nim tegoroczny Dzień Dziecka był dla wielu wyjątkowo udany.

Wybitne gimnazjalistki

wpisał B. Peret, 28 maja 2014 r.

 Możemy się poszczycić dwiema finalistkami Ogólnopolskiego Konkursu „Papież Słowianin”.

Cechuje je niebywała pracowitość, sumienność i wytrwałość, dzięki czemu laury w konkursach osiągają już od pierwszej klasy – mowa o Ani Trybulec i Kindze Ziębie.

 

Protokół z finału konkursu w Łodzi

Kalendarz
Projekty

e-Akademia

Od września 2010 r. realizujemy  projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Statystyka witryny
Pogoda w Czerminie
Prognoza pogody dla Czermina
Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )