logo_gimczermin

Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Strona główna

23 kwietnia - Egzamin gimnazjalny 2014 - część humanistyczna

24 kwietnia - Egzamin gimnazjalny 2014 - część matematyczno - przyrodnicza


Zmartwychwstanie Pańskie 2014

Kinga Zięba laureatką Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza..."

wpisał B. Peret, 15 kwietnia 2014 r.

 Poznaliśmy wyniki etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej".

Kinga Zięba uzyskała tytuł laureata tego konkursu, uzyskując w etapie wojewódzkim 86% pkt możliwych do zdobycia. Gratuluję Kindze wspaniałej wiedzy historycznej, a opiekunowi - p. Janinie Ziębie - składam podziękowania za trud włożony w przygotowanie swoich podopiecznych.

List Rzecznika Praw Dziecka do Uczniów klas III gimnazjum

treść listu w formacie pdf

Rozstrzygnięto II etap konkursu "Bądź Wielkim"

wpisał B. Peret, 11 kwietnia 2014 r.

Organizatorzy VII edycji Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez błogosławionego Jana Pawła II pn. "Bądź Wielkim" informują, że rozstrzygnięto II etap konkursu. Zespoły zakwalifikowane do II etapu miały za zadanie zilustrować wybrane hasło, przesłanie, myśl przewodnią wybranej pielgrzymki Jana Pawła II, którą odbył w okresie 16.10.1983 r. – 15.10.1988 r.

Do finału zakwalifikowane zostały zespoły, które w trakcie zmagań w ramach I i II etapu konkursu uzyskały łącznie największą liczbę punktów. Zespół z naszego gimnazjum  otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną.

Szczegółowe informacje o wynikach konkursu na stronie Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

I debata oksfordzka w Gimnazjum w Czerminie

I debata oksfordzka w naszym gimnazjum odbyła się 2 kwietnia  b.r. w budynku gimnazjum. Celem jej była dyskusja na temat: "Czy Gimnazjum w Czerminie powinno przystąpić do programu Erasmus plus". Na debatę przybyli zaproszeni goście: mgr Bogusław Peret dyrektor gimnazjum i radny powiatu mieleckiego, mgr Bernadeta Adamczyk dyrektor GOK w Czerminie, pani Małgorzata Czaja inspektor d/s inwestycji i koordynator projektów unijnych w naszej gminie, kierownik biblioteki publicznej pani Elżbieta Płatek, pan Jan Myjak radny gminy Czermin. Licznie przybyli rodzice, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy wsi. Debata odbywała się na wysokim poziomie. W dyskusję chętnie włączała się publiczność. Na zakończenie odbyło się głosowanie, w którym okazało się, że argumenty propozycji bardziej przekonały publiczność.

Film z debaty na YouTube

Zdjęcia z debaty w fotogalerii szkolnej

Ania i Paula

Dni otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

wpisał B. Peret

 1. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu serdecznie zapraszają gimnazjalistów oraz ich rodziców na Dzień Otwarty II LO, który odbędzie się 16 kwietnia (środa) 2014 r., w godzinach 14.00 – 17.00.
 2. Dyrekcja V Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu zaprasza uczniów Gimnazjum w Czerminie do uczestnictwa w Dniu Otwartym V LO, który odbędzie się  16 kwietnia 2014 r. w godzinach od 12.30 do 15.00.
 3. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkól Rolniczych CKR im. prof. Wł. Szafera w Rzemieniu zaprasza na Dzień Otwarty w dn.9 maja 2014 r.
Finał Ogólnopolskiego Konkursu "Papież Słowianin"

wpisał B. Peret, 31 marca 2014 r.

Opublikowana została oficjalna lista uczestników finału Ogólnopolskiego Konkursu "Papież Słowianin", reprezentujących poszczególne Kuratoria Oświaty. Podkarpackie Kuratorium Oświaty reprezentuje 16 uczniów, a wśród nich dwie uczennice Gimnazjum w Czerminie: Anna Trybulec oraz Kinga Zięba. Życzymy im kolejnych sukcesów! Szczególne gratulacje i podziękowania składam opiekunowi naszych uczennic, pani mgr Lucynie Trznadel.

Łódzki Kurator Oświaty wystosował do wszystkich uczestników specjalne zaproszenie na etap ogólnopolski, który odbędzie się 19 maja 2014 r. w Łodzi.

IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II"

wpisał B. Peret, 28 marca 2014 r.

Już po raz czwarty (w piątek, 16 maja 2014 r.) odbędzie się w naszym Gimnazjum IV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski poświęcony najwybitniejszemu z Polaków, papieżowi Janowi Pawłowi II. Tytuł tegorocznego Konkursu - "W hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II".
Serdecznie zapraszamy uczniów wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Czermin oraz uczniów gimnazjów z terenów wiejskich powiatu mieleckiego.

Regulamin Konkursu wraz z Kartą Zgłoszenia dostępny jest w Aktualnościach.

Wzór identyfikatora ucznia do pobrania

wpisał B. Peret, 21 marca 2014 r.

Wszystkich zainteresowanych informuję, że plastikowe obudowy identyfikatorów można nabywać w sklepiku szkolnym, a poniżej zamieszczam link do pliku ze wzorem identyfikatora. Uczeń, który zgubił lub zniszczył identyfikator pobiera wzór, uzupełnia i drukuje we własnym zakresie!

opis dokumentutypdata

identyfikator - wzór

docx21-03-2014[ Pobierz ]
57 kB
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje gminne

wpisał B. Peret, 13 marca 2014 r.

We wtorek 11 marca w Domu Strażaka w Czerminie odbyły się eliminacje gminne OTWP "Młodzież Zapobiega Pożarom" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Prace uczniów oceniała Komisja w składzie:

 1. Leon Getinger - wójt gminy Czermin - przewodniczący,
 2. Bernadeta Adamczyk - dyrektor GOK w Czerminie - sekretarz,
 3. Bernard Maziarz - starszy aspirant PSP w Mielcu - członek,
 4. Jan Myjak - prezes OSP w Czerminie - członek,
 5. Paweł Rec - przedstawiciel UG w Czerminie - członek.

Wyniki w kategorii gimnazjum (po dogrywce) przedstawiają się następująco:

 1. miejsce - Bartłomiej Basztura 16+9 pkt
 2. miejsce - Maria Stopa 16+5 pkt
 3. miejsce - Justyna Burakowska 16+4 pkt
 4. miejsce - Monika Ogorzałek 16+2 pkt
 5. miejsce - Aleksandra Krukowska 16+1 pkt

W eliminacja powiatowych, które odbędą się 5 kwietnia 2014 r., Gimnazjum w Czerminie reprezentować będą: Bartłomiej Basztura oraz Maria Stopa. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach Turnieju.

Zdjęcia z Turnieju w fotogalerii szkolnej

 

Kolejne sukcesy naszych uczennic

wpisał B. Peret, 7 marca 2014 r.

Wojewódzka Komisja Konkursowa przeprowadziła w dniu 4 marca 2014 r. etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu "Papież Słowianin" dla uczniów gimnazjów.
Anna Trybulec uzyskała 59,5 pkt i zajmując 5 miejsce została laureatem etapu wojewódzkiego.

Kinga Zięba z 54 pkt zajęła 9 miejsce i uzyskała tytuł finalisty etapu wojewódzkiego.

Wszystkim uczestniczkom Konkursu "Papież Słowianin"gratuluję ogromnej wiedzy i zaangażowania.

Obydwie uczennice: Anna Trybulec i Kinga Zięba wystąpią w finale Konkursu w Łodzi. Życzymy powodzenia!

Szczegółowe wyniki etapu wojewódzkiego

Uwaga! "Głos Nastolatków" dostępny do przeglądania za pomocą Flash Player'a

Zainstaluj program Flash Player i przeglądaj gazetkę w nowym formacie.

Wyjątkowy dzień dla SG Amnesty International - warsztaty z p. Aleksandrą Górecką

W dniu 28 lutego 2014 roku Gimnazjum w Czerminie odwiedziła Pani Aleksandra Górecka, która jest koordynatorką projektu „Prawa Człowieka. Teraz! To jest w Twoich rękach”, a także pracuje w Amnesty International Polska w Warszawie. Uczniowie należący do szkolnej grupy Amnesty International mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowych trzygodzinnych warsztatach. Dominowała praca w grupach, a główną tematyką zajęć były prawa człowieka. Jednym z pierwszych zadań, z jakimi musieli zmierzyć się uczniowie było stworzenie „tarczy” praw człowieka. Każda grupa przedstawiła wybrane zagadnienia w bardzo ciekawy sposób. Uczniowie uświadamiali sobie istotę człowieczeństwa i aspekty wolności człowieka. Innymi ćwiczeniami były analiza symbolicznych obrazów i rozwiązywanie sytuacji problemowych.

Pani Ola przeprowadziła także pilotażowe zajęcia z projektu „My body, my rights”.

Dzięki takim zajęciom można rozwijać się i o to nam chodzi.

Daria Flis

Na podwójny sukces pracowała prawie trzy lata

wpisał B. Peret, 26 lutego 2014 r.

Po ogłoszeniu wyników konkursu polonistycznego możemy gratulować Ani Trybulec kolejnego wspaniałego sukcesu.

Podobnie jak Kamil Stoch, który na Olmpiadzie w Soczi zdobył dwa złote medale, tak Anna Trybulec została laureatką konkursu polonistycznego oraz laureatką konkursu chemicznego. Dzięki temu spektakularnemu osiągnięciu będzie ona zwolniona z odpowiednich części egzaminu gimnazjalnego, który odbędzie się w dn. 23-25  kwietnia b.r.

W imieniu całej społeczności szkolnej gratuluję podwójnej laureatce Ani i życzę powodzenia w kolejnych konkursach. Składam również gratulacje opiekunowi oraz rodzicom.

 

Kalendarz
Projekty

e-Akademia

Od września 2010 r. realizujemy  projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Statystyka witryny
Pogoda w Czerminie
Prognoza pogody dla Czermina
Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )