Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Strona główna

5 października - Światowy Dzień Nauczyciela

6 października - Turkmenistan: Dzień Pamięci


Dziewczyny Chłopakom

wpisał B. Peret, 2 października 2015 r.

30 września w naszym gimnazjum pamiętano o Dniu Chłopaka. Świętowano go w poszczególnych klasach. Oprócz życzeń koleżanki obdarowywały swoich kolegów drobnymi upominkami.

W imieniu wszystkich chłopaków serdecznie dziękuję :-)

Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

wpisał B. Peret, 1 października 2015 r.

W tym roku wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się 29 września. Spośród 12 kandydatów został wyłoniony Zarząd SU w składzie:

 1. Przewodniczący - Szymon Jagusiak (65 głosów)
 2. Zastępca przewodniczącego - Mateusz Małek (56 głosów)
 3. Skarbnik - Aleksandra Sieńkowska (18 głosów)
 4. Sekretarz - Dominika Błażejowska (13 głosów)

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwali uczniowie klasy 2a realizujący projekt edukacyjny, pn. ,,Samorządy mają głos”: Krystian Kazimierski, Piotr Kusek, Igor Lubera i Jakub Strycharz. Ich pracę nadzorowały panie: Laura Chorzępa i Marianna Brzychcy.

Wszystkim kandydatom serdecznie dziękujemy, gratulujemy zwycięzcom. Życzymy owocnej pracy na rzecz społeczności szkolnej.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Marianna Brzychcy, Laura Chorzępa

 Samorząd Uczniowski zaprasza na swoja stronę na facebooku :-)

Zmiany w składzie zespołu redakcyjnego "Głosu Nastolatków"

wpisał B. Peret, 25 września 2015 r.

Jak zwykle z nastaniem kolejnego roku szkolnego zaszły zmiany w redakcji „Głosu Nastolatków”. Opuściła nas grupa redaktorek z ubiegłego rocznika, przez co skład jest prawie nowy. Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Oto skład zespołu redakcyjnego - od lewej Paulina Stepczyk z klasy 1c, odpowiedzialna za ciekawostki, modę oraz gimnastykę umysłu; kolejno uśmiechają się do Was: Angelika Sołtys (2d),która deklaruje zająć się wiadomościami ze sportu, Magdalena Misiak (3d), zasłużona redaktorka, która już trzeci rok pisze do naszej szkolnej gazetki – w tym numerze autorka sprawozdania z Narodowego Czytania „Lalki” i pamiętnika z życia gimnazjalistki. Dawid Drożdżowski (2c) rozweselać Was będzie humorem rysunkowym oraz komiksami, a Karolina Bis (2b) dostarczy dużej dawki nowinek szkolnych. Karolina Zięba(1b) oraz Karolina Misiak(1b) przedstawiły klasę1b i będą pisały w kąciku literackim.

 

Sprzątanie Świata 2015

wpisał B. Peret, 24 września 2015 r.

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa, a jednym z nich jest prawo do tego, żeby się domagać rozwiązywania przez gminy takich problemów jak np. dzikie wysypiska. Do tego potrzebna na będzie wiedza i chęć współuczestniczenia w działaniach podejmowanych dla czystego środowiska.

 22 września uczniowie klasy 1c i 1d uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata 2015”. W tym roku akcja była ukierunkowana na wyszukiwanie dzikich wysypisk i w miarę możliwości usuwanie ich. Natomiast nasi gimnazjaliści tradycyjnie zbierali napotkane śmieci w centrum Czermina i na terenie przyszkolnym. Następnie zgodnie z zasadami segregacji wrzucali je do odrębnych worków. Gimnazjaliści uporządkowali też Grób Nieznanego Żołnierza na  cmentarzu parafialnym. W tym roku śmieci było o wiele mniej niż w latach ubiegłych, co świadczy o wzroście świadomości ekologicznej mieszkańców.

Sprzątanie nadzorowały panie:  Halina Ziomek i Marianna Brzychcy.

Wycieczka do Nadleśnictwa Tuszyma

wpisał B. Peret, 17 września 2015 r.

10 września 2015 r. w ramach działalności Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody odbyła się wycieczka uczniów klas 2 do Rzemienia  i Tuszymy. W Rzemieniu uczniowie obserwowali hodowlę bażantów i wysłuchali opowieści Prezesa Koła Łowieckiego ,,Łoś”, pana Mieczysława Struzika.  Następnie w Tuszymie uczestniczyli w wykładzie pana Artura Święcha na temat pracy leśników i zwiedzili salkę poświęconą poligonowi broni V-2 w Bliźnie. Kolejną atrakcją był pobyt w szkółce i grillowanie, a na zakończenie obserwacja rezerwatu konika polskiego. W czasie powrotu do Mielca zatrzymaliśmy się przy starym dębie - pomniku przyrody, którego czułe pogłaskanie, według legendy, ma zagwarantować spełnienie pomyślanego życzenia.

opiekunowie SK LOP: H. Ziomek, M. Brzychcy

kartka z kalendarza, 17 września - 76 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę

wpisał B. Peret, 16 września 2015 r.

17 września br. przypada 76 rocznica agresji Związku Radzieckiego na Polskę.

Była to zbrojna napaść dokonana 17 września 1939 r. przez ZSRR (bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny) na Polskę, będącą od dnia 1 września 1939 r. w stanie wojny z niemiecką III Rzeszą w wyniku agresji Niemiec na Polskę.

Na mocy tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow, ZSRR zobowiązał się do zbrojnego wystąpienia przeciw Polsce w sytuacji, gdyby III Rzesza znalazła się w stanie wojny z Polską, co było eufemistycznym określeniem przewidywanego jeszcze przed wybuchem II wojny światowej najazdu Niemiec na Polskę (po roku 1945 zarówno ZSRR jak i władze PRL oficjalnie zaprzeczały istnieniu tego załącznika aż do roku 1989, choć w niektórych podręcznikach historii wydanych w PRL można jednak było – mimo cenzury – przeczytać enigmatyczne informacje na ten temat).


czytaj więcej na stronie Wikipedii

Narodowe Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa

wpisał B. Peret, 4 września 2015 r.

W sobotę, 5 września 2015 roku odbędzie się 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której będziemy razem czytali powieść Bolesława Prusa „Lalka”. W zeszłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

W Gimnazjum w Czerminie wspólne czytanie "Lalki" rozpoczęliśmy już w piątek, 4 września. Fragmenty tej powieści czytali:

 • p. Leon Getinger - Wójt Gminy Czermin,
 • p. Elżbieta Szymczuch - Sekretarz Gminy Czermin,
 • p. Maria Ochab - dyrektor SP w Czerminie,
 • p. Janina Ćwięka - kierownik Gminnego Zespołu Oświatowego w Czerminie,
 • p. Bernadeta Adamczyk - dyrektor GOK w Czerminie,
 • p. Grażyna Pezda - pracownik GZO w Czerminie,
 • p. Małgorzata Osika - nauczyciel języka polskiego Gimnazjum w Czerminie,
 • Bogusław Peret - dyrektor Gimnazjum w Czerminie,

oraz Uczennice i Uczniowie Gimnazjum w Czerminie.

Inicjatorkami akcji Narodowe Czytanie "Lalki" w naszej szkole były Panie: Halina Ziomek, Małgorzata Osika i Lucyna Trznadel.

Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w tej pięknej akcji, którą rozpoczął Prezydent RP Bronisław Komorowski, a którą kontynuuje jego następca - Prezydent Andrzej Duda.

Zdjęcia z akcji, autorstwa p. Lucyny Trznadel, znajdziecie w galerii szkolnej.

Mundurki szkolne - termin dla uczniów klas I

wpisał B. Peret, 3 września 2015 r.

 Uczniowie Gimnazjum w Czerminie, zgodnie z zapisem w Statucie, mają obowiązek noszenia tzw. mundurków szkolnych koloru granatowego, uszytych według określonego wzoru. Więcej informacji na temat mundurków można uzyskać w sekretariacie gimnazjum, który jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500.
Uczniowie klas I mają czas do 30 września 2015 r. na uszycie lub zakupienie mundurka.

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty!

Szanowni Rodzice! Koleżanki i Koledzy Nauczyciele! Drodzy Uczniowie!

   Przed nami kolejny rok szkolny. Niesie on z sobą wiele różnych oczekiwań. Wszyscy mamy nadzieję, że będzie to rok pełen sukcesów i pomyślności. Wszyscy też wiemy, że bez systematycznej pracy żadnego sukcesu osiągnąć się nie da.

   Rodzicom życzę dobrej i owocnej współpracy ze szkołą, Nauczycielom entuzjazmu i optymizmu, a Uczniom osiągnięcia sukcesu na miarę swoich możliwości. Wszystkim życzę bezpiecznego i pomyślnego roku szkolnego 2015/2016!

Bogusław Peret

dyr. Gimnazjum w Czerminie

BIP

Kalendarz
Statystyka witryny

Liiczba wejść na tę stronę od dnia 20.03.2015 r.

Darmowy licznik odwiedzin
Projekty

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizujemy projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!”

 

e-Akademia

Od września 2010 r. do czerwca 2013 r. realizowaliśmy projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Pogoda w Czerminie
Prognoza pogody dla Czermina
Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )