Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Strona główna

20 czerwca - ONZ: Światowy Dzień Uchodźcy 21 czerwca - Międzynarodowe Święto Muzyki


Wycieczka do parku rozrywki "Energy Landia" nagrodą dla najpracowitszych :-)

31 maja 2017 r. uczniowie z najlepszymi wynikami nauczania udali się na wycieczkę, w całości sponsorowaną przez Radę Rodziców Gimnazjum w Czerminie, która jest nagrodą za całoroczny trud nauki i działalność społeczną na rzecz szkoły. W tym roku była to wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki "Energy Landia" w Zatorze, największego parku rozrywki w Polsce. Sądząc po uśmiechach na twarzy - było super! :-)

W imieniu wszystkich wycieczkowiczów bardzo serdecznie dziękuję Radzie Rodziców za sfinansowanie tego wspaniałego wyjazdu.

Bogusław Peret, dyr. Gimnazjum w Czerminie

Karolina Zięba i Wiktoria Kokoszka laureatkami Powiatowego Konkursu Czytelniczego

25 maja 2017 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Mielcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród tegorocznym laureatom Powiatowego Konkursu Czytelniczego. Z naszej szkoły tytuły laureata uzyskały: Wiktoria Kokoszka z kl. 3d i Karolina Zięba z kl. 2b.

Obie gimnazjalistki przygotowały prezentację książki "Feblik" napisanej przez Małgorzatę Musierowicz. Weszły w rolę bohaterek tej powieści i z ich perspektywy zachęcały do sięgnięcia po tę pełną uroku lekturę.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom!

 

źródło: majowy nr "Głosu Nastolatków"

Sukces gimnazjalistki z Czermina

 Justyna Hyrchel, uczennica II klasy Gimnazjum w Czerminie, LAUREATKĄ Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży

             22 maja 2017 roku, w Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku, odbyła się uroczysta gala XXXIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Gimnazjum nr 2, pod patronatem Prezydenta Miasta Słupska Roberta Biedronia, przy współpracy z Międzynarodową Organizacją Soroptimist International – Klubem w Słupsku.

 Na cieszący się z roku na rok coraz większą popularnością konkurs nadesłano 8390 zestawów wierszy i opowiadań z 508 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Litwy, Czech i Ukrainy.

 W składzie komisji jurorskiej, której rokrocznie przewodniczy znana poetka i przyjaciółka konkursu Wanda Chotomska, znaleźli się literaturoznawcy, pisarze, poeci, dziennikarze, poloniści i historycy literatury. Jurorzy docenili poruszające wiersze i opowiadania, które ujęły ich serca i smak literacki. Wśród zwycięzców znalazła się Justyna Hyrchel, uczennica klasy II Gimnazjum w Czerminie, która otrzymała w tym niezwykle prestiżowym konkursie tytuł  LAUREATKI za opowiadanie pt. „Tomek”. Była jedyną autorką z Podkarpacia docenioną i nagrodzoną za oryginalność tekstu, literackość pomysłu i ujawniony talent autora.

 Nagrodzone utwory literackie, w tym również poruszające opowiadanie Justyny, zostały opublikowane w  książce pokonkursowej Do świata dziecka wchodzi się boso i wręczone młodym literatom podczas uroczystej gali.

 Justyna była już nagradzana i wyróżniana za swoje utwory  w  Powiatowym Konkursie „Wydajemy własną książkę”, organizowanym przez Wiejski Dom Kultury i Rekreacji w Grochowem. Jej teksty cechują się bogactwem świata przeżyć wewnętrznych, wrażliwością i wyobraźnią oraz talentem tworzenia wypowiedzi literackiej. Gratulacje dla młodej Literatki!

Justyna Hyrchel odebrała nagrodę na uroczystej gali w Słupsku - zdjęcia w fotogalerii

 

Festyn Rodzinny w Czerminie - 21 maja 2017 r. - fotorelacja

Kartka z kalendarza - 36 rocznica zamachu na życie papieża Jana Pawła II

Dnia 13 maja 1981 r., o godzinie 17:19 podczas audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Rzymie, doszło do bezprecedensowego wydarzenia w dziejach papiestwa. Dotąd nikt, nigdy nie odważył się podnieść ręki na następcę św. Piotra...

Jan Paweł II został postrzelony przez tureckiego zamachowca Mehmeta Ali Agcę, gdy jak zawsze objeżdżał Plac św. Piotra by pobłogosławić wiernych. Kule ugodziły papieża w brzuch oraz rękę. Ojciec Święty osunął się w ramiona stojącego za nim przyjaciela, będącego zarazem jego sekretarzem - Stanisława Dziwisza, który pamiętny prośby Jana Pawła II mówiącej o tym, że chce być leczony w klinice Gemelli nakazał przewiezienie papieża właśnie do niej, gdzie Ojca Świętego poddano bardzo ciężkiej sześciogodzinnej operacji. Jan Paweł II spędził na rehabilitacji w szpitalu 22 dni. Mimo, że udało się uratować życie następcy św. Piotra, do pełni zdrowia nie wrócił i wielokrotnie cierpiał z powodu dolegliwości będących następstwem zamachu, jednak nigdy nie zamierzał ukrywać tego przed wiernymi.

Dzień Europy 2017

wpisał B. Peret, 11 maja 2017 r.

 Zakończył się II etap konkursu historycznego „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" – Rzeczpospolita Obojga Narodów  w XVI w. wzorem dla Europy/ współczesnej Europy, w którym uczestniczyło 58 uczniów, w tym 28 ze szkół podstawowych i 30 z gimnazjów. Po ocenie prac według wymogów regulaminowych, jury postanowiło wyłonić 12 laureatów wśród uczniów szkół podstawowych i 12 laureatów wśród uczniów gimnazjów.

Nasza uczennica, Karolina Zięba z klasy 2b, została laureatką zajmując (ex aequo z trojgiem innych gimnazjalistów) I miejsce. Podczas uroczystych obchodów Dnia Europy, które miały miejsce w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej, Karolina otrzymała dyplom i nagrody ufundowane przez organizatorów konkursu.

Karolinie oraz jej opiekunowi - p. Janinie Ziębie - składam serdeczne gratulacje i życzę dalszych sukcesów!

Finalistki konkursów przedmiotowych w r. szk. 2016/2017

wpisał B. Peret, 11 maja 2017 r.

   

Karolina Bis (kl. 3b) oraz Karolina Zięba (kl. 2b) uzyskały tytuł finalisty przedmiotowego konkursu polonistycznego, a Julia Bugaj (kl. 3d) uzyskała tytuł finalisty przedmiotowego konkursu chemicznego dla uczniów szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2016/2017.

Konkursy przedmiotowe organizowane są corocznie przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W imieniu całej społeczności szkolnej gratuluję sukcesu i dziękuję za godne reprezentowanie naszej szkoły!

BIP

Kalendarz
Statystyka witryny

Liczba wejść na tę stronę od dnia 20 marca 2015 r.

Darmowy licznik odwiedzin
Ożywić pola 2016/2017. Rok gęgawy

Projekty

Gimnazjum w Czerminie bierze udział w projekcie "Lepsza Szkoła"

 

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizujemy projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!”

 

e-Akademia

Od września 2010 r. do czerwca 2013 r. realizowaliśmy projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Pogoda w Czerminie
Prognoza pogody dla Czermina
Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )