Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Strona główna

14 lutego - Walentynki - Dzień Zakochanych

15 lutego - Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem Dzieciństwa


Ferie Cup 2015

W  dniu 3 lutego w Naszym Gimnazjum rozegrano ósmą edycję turnieju piłki nożnej halowej FERIE CUP 2015. W turnieju wzięło udział 7 zespołów podzielonych na dwie grupy rozgrywkowe:

Grupa A: 1. RKS CHU WDU; 2. DZIKI  NA SZYSZKACH; 3. GARIMPERIOS

Grupa B: 1. GOŁE KLATY; 2. DREAM TEAM; 3. WŚCIEKŁE GĘSI; 4. WIEWIÓRKI

Po rozegraniu  9 meczy grupowych zostały wyłonione po dwa zespoły z każdej grupy, które rozegrały  między sobą mecze półfinałowe. W pierwszym  półfinale zespół  DREAM TEAM pokonał  GARIMPERIOS 2:0 , natomiast w drugim półfinale zespół  RKS CHU WDU pokonał GOŁE KLATY również 2:0. W meczu o V miejsce spotkały się dwa zespoły, które zajęły w rozgrywkach grupowych  trzecie miejsca, a były to zespoły WŚCIEKŁYCH GĘSI I DZIKI NA SZYSZKACH. Po bardzo zaciętym spotkaniu, które obfitowało w dużo  akcji  podbramkowych, w normalnym czasie gry wynik na tablicy świetlnej był 0:0, dopiero seria rzutów karnych wyłoniła zwycięzcę - piąte miejsce zajęła drużyna  DZIKI NA SZYSZKACH. Mecz o III miejsce na swoją korzyść rozstrzygnął „czarny koń” piłkarskich zmagań, zespół złożony z pierwszoklasistów GARIMPERIOS, który pokonał GOŁE KLATY.

W wielkim finale spotkały się dwa najlepsze zespoły turnieju DREAM TEAM i RKS CHU WDU. Jak na finał przystało, mecz był pełen emocji i zwrotów akcji. DREAM TEAM jako pierwszy zdobył bramkę i wszystko wskazywało na to, że będzie to jedyna bramka w finale. „Zespół Marzeń" myślami już podnosił puchar za zwycięstwo gdy, dosłownie dwie sekundy przed ostatnim gwizdkiem, drużyna RKS CHU WDU wyrównała stan meczu na 1:1. Ponownie rzuty karne decydowały o pierwszym miejscu. Większymi umiejętnościami wykazał się zespół RKS CHU WDU zdobywając  I miejsce i puchar FERIE CUP 2015. Zespół mistrzów reprezentowali: Aleksander Dec, Mateusz Nowak, Roman Myszka, Marcin Dziadosz, Adrian Klich, Mateusz Warunek. Na koniec piłkarskich zmagań  zespół RKS CHU WDU chciał jeszcze udowodnić drużynie nauczycieli, że jest najlepszy, lecz gorzko się rozczarował. Doświadczenie i zespołowa gra  wzięło górę nad młodością i fantazją. Nauczyciele pokonali mistrzów 13:9.

Końcowa tabela FERII CUP 2015:

 1. RKS CHU WDU
 2. DREAM TEAM
 3. GARIMPERIOS
 4. GOŁE KLATY
 5. DZIKI NA SZYSZKACH
 6. WŚCIEKŁE GĘSI
 7. WIEWIÓRKI

organizator turnieju: Grzegorz Krukowski

Realizujemy projekt "Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!"

wpisała Pogodynka :P, 26 stycznia 2015 r.

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizowany jest projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!” Ma on na celu zwalczanie braku tolerancji wśród młodzieży, dzieci, dorosłych oraz wszystkich innych ludzi.

W tej działalności z naszego gimnazjum biorą udział  klasy pierwsze (1b, 1c i 1d ) oraz  dziewięć członkiń Szkolnej Grupy Amnesty International. Koordynatorką ogólnopolskiego projektu jest pani Aleksandra Górecka, która zaopatrzyła nauczycieli, również uczestniczących w tej akcji, w materiały potrzebne do projektu. Dzięki nim zajęcia mają być bardziej atrakcyjne.

Celem tej akcji jest:

 • edukacja w obszarze praw człowieka,
 • przeciwdziałanie dyskryminacji,
 • poznawanie uprzedzeń,
 • przygotowanie młodzieży do działania.

Odbyły się już pierwsze zajęcia, które zrobiły na nas (uczniach) ogromne wrażenie. Nikt nie spodziewał się, że będą one tak interesujące i pouczające. Można się na nich sporo dowiedzieć o osobach biednych materialnie, ale za to bogatych w pomoc od państwa. Realizowaliśmy pomoc kraju dla ucznia bogatego i biednego. Okazało się, że ten ubogi ma większe możliwości, które oferuje mu państwo. Jest to wspaniale spędzony czas, podczas którego można się wiele nauczyć. Te zajęcia zadziwiają, z każdym nowym tematem. Jeden opowiadał o uczniach mających różne możliwości, ale takie same plany. Natomiast podczas drugiego tworzyliśmy swojego „Najlepszego” czyli osobę według nas zasługującą na podziw. Uważam, iż czas spędzony na tych zajęcia nie jest stracony. Myślę również, że inni też tak sądzą, o czym świadczy o tym dość duża frekwencja.

Omnibus Matematyczny 2015 - zadania, zestaw II

Zestawy zadań konkursowych dla klas I, II i III do pobrania poniżej. Rozwiązania należy zapisać na kartkach papieru kancelaryjnego (w kratkę), a termin oddania prac to 16 lutego 2015 r.

Strona konkursu "Omnibus Matematyczny 2015"

opis dokumentutypdata

zestaw zadań dla uczniów klas I

pdf10-02-2015[ Pobierz ]
54 kB

zestaw zadań dla uczniów klas II

pdf10-02-2015[ Pobierz ]
59 kB

zestaw zadań dla uczniów klas III

pdf10-02-2015[ Pobierz ]
330 kB

regulamin konkursu

pdf10-02-2015[ Pobierz ]
81 kB

wyniki po zestawie I

xls10-02-2015[ Pobierz ]
64 kB
Kartka z kalendarza - 24 stycznia

wpisał B. Peret, 23 stycznia 2015 r.

W sobotę, 24 stycznia 2015 r. mija 90 lat od podjęcia przez Radę Ministrów II RP uchwały o wzniesieniu w Warszawie Grobu Nieznanego Żołnierza. Pierwszy na świecie Grób Nieznanego Żołnierza powstał w Paryżu w 1920 roku i upamiętnia on 1,5 mln żołnierzy poległych w latach 1914-1918. Warszawski Grób Nieznanego Żołnierza został odsłonięty 2 listopada 1925 r., pod kolumnadą Pałacu Saskiego. W tym dniu złożono do niego zwłoki bezimiennego żołnierza, sprowadzone podczas specjalnej ceremonii z Cmentarza Obrońców Lwowa. Twórcą grobu był artysta-rzeźbiarz Stanisław Kazimierz Ostrowski.

Polecam lekturę historii Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii"

wpisał B. Peret, 18 grudnia 2014 r.

15 grudnia 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii", w którym udział wzięło 23 uczniów naszego gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie:

 • mgr Lucyna Trznadel,
 • mgr Małgorzata Osika,
 • mgr Elżbieta Krukowska,

po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców, którymi zostały następujące uczennice:

 1. miejsce - Gabriela Marchwicka - klasa 3b,
 2. miejsce - Julia Bugaj - klasa 1d
 3. miejsce - Aleksandra Pycior - klasa 2a.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Gratuluję wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i umiejętności, a nauczycielom polonistom dziękuje za zaangażowanie w organizację konkursu.

Maraton Pisania Listów - 10 grudnia 2014 r.

 Jak co roku na maraton przybyło wielu gimnazjalistów, a w tym - było ich aż trzydziestu dziewięciu. W akcji brali również udział nauczyciele: Pani mgr Lucyna Trznadel oraz Pani mgr Ryszarda Kryczka, które pilnowały piszących, ale również włączyły się do tejże akcji. Łącznie napisaliśmy 583 listy, które były pisane w obronie:

 • uzbekistańskiego ministra obrony Erkina Musajewa,
 • Daniela Quinter’a z Boliwii,
 • społeczności Bhopalu,
 • kobiet i dziewcząt z Mkhondo z RPA, 
 • aktywistki Liu Ping.

 Maraton rozpoczął się o godzinie 1430 i trwał do godziny 1800. W tym czasie uczniowie pracowali w ,,pocie czoła”. Każdy z nas starał się napisać jak najwięcej, aby pomóc osobom w potrzebie.

Najlepszy wynik uzyskały takie osoby jak: Marzena Dul z klasy III b, Patryk Stefanowicz oraz Mateusz Piłat z klasy II a. Uczniowie ci napisali aż po 25 listów.

Natomiast miano najwytrwalszych należy się: Julii Bugaj z klasy I d, Mateuszowi Piłatowi oraz Patrykowi Stefanowiczowi z klasy II a, którym uparcie kibicowała Patrycja Kasprzak z klasy I d.

Dziękujemy również naszym opiekunom: Pani mgr Lucynie Trznadel i Pani mgr Ryszardzie Kryczce, to dzięki nim mogliśmy ofiarować tę pomoc.

Pomoc innym ludziom satysfakcjonuje Nas,  miejmy nadzieję, że uratujemy Was!

Koordynator SGAI

 

BIP

Kalendarz
Projekty

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizujemy projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!”

 

e-Akademia

Od września 2010 r. do czerwca 2013 r. realizowaliśmy projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Statystyka witryny
Pogoda w Czerminie
Prognoza pogody dla Czermina
Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )