Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Strona główna

23 września - początek jesieni; 40-lecie utworzenia Komitetu Obrony Robotników (KOR)24 września - 195 rocznica urodzin Cypriana Kamila Norwida


Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2016/2017

Wymagania do poszczególnych konkursów przedmiotowych ogłoszone przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty publikujemy w Aktualnościach.

Narodowe Czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza

wpisał B. Peret, 5 września 2016 r.

W sobotę, 3 września 2016 roku odbyła się 5. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, podczas której wspólnie - w całej Polsce i poza jej granicami - czytaliśmy "Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji. To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

 

W Czerminie wspólne czytanie "Quo vadis" rozpoczęliśmy już w piątek, 2 września, na sali widowiskowej Domu Strażaka w Czerminie. Fragmenty tej powieści czytali m.in. wójt gminy Czermin, przedstawiciele lokalnego samorządu, panie ze Stowarzyszenia "Gracja", kierownik NZOZ, dyrektor GOK, dyrektorzy szkół i biblioteki gminnej oraz uczniowie SP i Gimnazjum w Czerminie. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Organizatorami akcji Narodowe Czytanie w Czerminie były Panie: Halina Ziomek, Małgorzata Osika i Lucyna Trznadel. Za pomoc w organizacji dziękujemy dyrektorowi GOK w Czerminie, p. Mariuszowi Bożkowi oraz prezesowi OSP w Czerminie, p. Janowi Myjakowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji w naszej gminie!

 

Więcej zdjęć z akcji Narodowe Czytanie 2016 opublikujemy wkrótce w szkolnej fotogalerii.

77. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września o godz. 4:45 na Westerplatte przy dźwięku syren rozpoczną się obchody 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Godzina jest nieprzypadkowa, to właśnie o 4:45 rozpoczął się atak niemieckiego pancernika Schleswig-Holstein na placówkę Wojskowej Składnicy Tranzytowej, rozpoczynając tym samym pierwszą bitwę II wojny światowej. Pomimo przeważających sił wroga i ataków zarówno z morza, lądu i powietrza decyzja o kapitulacji podjęta została dopiero 7 września.
Podczas szturmu na Westerplatte poległo co najmniej szesnastu Polaków, zaś straty niemieckie szacuje się na ok. 300-400 zabitych i rannych.

Absolwenci z tytułem Super Sportowca Gimnazjum w Czerminie

Podczas uroczystej akademii w dniu zakończenia r. szk. 2015/2016 nasi absolwenci otrzymali wiele nagród i wyróżnień. M.in. 14-tu najlepszym sportowcom wręczone zostały pamiątkowe medale z tytułem Super Sportowca Gimnazjum w Czerminie. 


Dziewczęta:

 • Agnieszka Banik
 • Sylwia Bugaj
 • Wiktoria Kusek
 • Patrycja Molak
 • Dominika Paź
 • Aleksandra Sieńkowska

Chłopcy:

 • Kacper Bugaj
 • Mateusz Ćwięka
 • Kamil Dąbek
 • Patryk Dubiel
 • Kacper Głodzik
 • Szymon Jagusiak
 • Jakub Kasprzak
 • Wiktor Lasota

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratuluję i dziękuję za godne reprezentowanie naszego gimnazjum!

Niecodzienna akcja czytania

10 czerwca nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Masowego Czytania przebiegającej pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam". Odpowiedzialne za jej przebieg i przygotowanie były: pani Halina Ziomek – bibliotekarka oraz nauczyciele języka polskiego: pani Małgorzata Osika i pani Lucyna Trznadel. Uczniowie i nauczyciele zebrali się na szkolnym placu  i wspólnie czytali – każdy to, na co miał ochotę.

Kolejną odsłoną projektu było głośne czytanie fragmentów książek. Tym razem w klasach. Dwie czytające „Quo vadis” osoby wcieliły się w role: Winicjusza (Dawid Drożdżowski ) i Ligii (Karolina Stec), by przedstawić uczniom dialog prowadzony między bohaterami po uwięzieniu Ligii z rozkazu Nerona. Kolejni  drugoklasiści: Konrad Piwnica, Igor Lubera i Karolina Bis weszli w role narratora i bohaterów Sienkiewiczowskich „Krzyżaków”. Odegrali scenę spotkania Danusi i Zbyszka z Bogdańca po uwolnieniu dziewczyny z rąk Krzyżaków. Gimnazjaliści czytający utwory Sienkiewicza w ramach przerwy śródlekcyjnej na lekcjach: 3, 4, 5, 6 zbierali brawa od rówieśników i nauczycieli prowadzących w tym czasie zajęcia.

BIP

Kalendarz
Statystyka witryny

Liiczba wejść na tę stronę od dnia 20.03.2015 r.

Darmowy licznik odwiedzin
Ożywić pola 2015/16. Rok bażanta

Projekty

Gimnazjum w Czerminie bierze udział w projekcie "Lepsza Szkoła"

 

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizujemy projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!”

 

e-Akademia

Od września 2010 r. do czerwca 2013 r. realizowaliśmy projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Pogoda w Czerminie
Prognoza pogody dla Czermina
Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )