Gimnazjum w Czerminie

oficjalna strona internetowa

Strona główna

26 stycznia - Dzień Transplantacji; Dzień Australii

27 stycznia - Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu


Realizujemy projekt "Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!"

wpisała Pogodynka :P, 26 stycznia 2015 r.

Od początku stycznia 2015 roku w naszej szkole realizowany jest projekt: „Razem mamy siłę: stop dyskryminacji!” Ma on na celu zwalczanie braku tolerancji wśród młodzieży, dzieci, dorosłych oraz wszystkich innych ludzi.

W tej działalności z naszego gimnazjum biorą udział  klasy pierwsze (1b, 1c i 1d ) oraz  dziewięć członkiń Szkolnej Grupy Amnesty International. Koordynatorką ogólnopolskiego projektu jest pani Aleksandra Górecka, która zaopatrzyła nauczycieli, również uczestniczących w tej akcji, w materiały potrzebne do projektu. Dzięki nim zajęcia mają być bardziej atrakcyjne.

Celem tej akcji jest:

 • edukacja w obszarze praw człowieka,
 • przeciwdziałanie dyskryminacji,
 • poznawanie uprzedzeń,
 • przygotowanie młodzieży do działania.

Odbyły się już pierwsze zajęcia, które zrobiły na nas (uczniach) ogromne wrażenie. Nikt nie spodziewał się, że będą one tak interesujące i pouczające. Można się na nich sporo dowiedzieć o osobach biednych materialnie, ale za to bogatych w pomoc od państwa. Realizowaliśmy pomoc kraju dla ucznia bogatego i biednego. Okazało się, że ten ubogi ma większe możliwości, które oferuje mu państwo. Jest to wspaniale spędzony czas, podczas którego można się wiele nauczyć. Te zajęcia zadziwiają, z każdym nowym tematem. Jeden opowiadał o uczniach mających różne możliwości, ale takie same plany. Natomiast podczas drugiego tworzyliśmy swojego „Najlepszego” czyli osobę według nas zasługującą na podziw. Uważam, iż czas spędzony na tych zajęcia nie jest stracony. Myślę również, że inni też tak sądzą, o czym świadczy o tym dość duża frekwencja.

Kartka z kalendarza - 24 stycznia

wpisał B. Peret, 23 stycznia 2015 r.

W sobotę, 24 stycznia 2015 r. mija 90 lat od podjęcia przez Radę Ministrów II RP uchwały o wzniesieniu w Warszawie Grobu Nieznanego Żołnierza. Pierwszy na świecie Grób Nieznanego Żołnierza powstał w Paryżu w 1920 roku i upamiętnia on 1,5 mln żołnierzy poległych w latach 1914-1918. Warszawski Grób Nieznanego Żołnierza został odsłonięty 2 listopada 1925 r., pod kolumnadą Pałacu Saskiego. W tym dniu złożono do niego zwłoki bezimiennego żołnierza, sprowadzone podczas specjalnej ceremonii z Cmentarza Obrońców Lwowa. Twórcą grobu był artysta-rzeźbiarz Stanisław Kazimierz Ostrowski.

Polecam lekturę historii Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie.

Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii"

wpisał B. Peret, 18 grudnia 2014 r.

15 grudnia 2014 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł "Mistrza Ortografii", w którym udział wzięło 23 uczniów naszego gimnazjum. Komisja konkursowa w składzie:

 • mgr Lucyna Trznadel,
 • mgr Małgorzata Osika,
 • mgr Elżbieta Krukowska,

po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców, którymi zostały następujące uczennice:

 1. miejsce - Gabriela Marchwicka - klasa 3b,
 2. miejsce - Julia Bugaj - klasa 1d
 3. miejsce - Aleksandra Pycior - klasa 2a.

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.

Gratuluję wszystkim uczestnikom dużej wiedzy i umiejętności, a nauczycielom polonistom dziękuje za zaangażowanie w organizację konkursu.

Maraton Pisania Listów - 10 grudnia 2014 r.

 Jak co roku na maraton przybyło wielu gimnazjalistów, a w tym - było ich aż trzydziestu dziewięciu. W akcji brali również udział nauczyciele: Pani mgr Lucyna Trznadel oraz Pani mgr Ryszarda Kryczka, które pilnowały piszących, ale również włączyły się do tejże akcji. Łącznie napisaliśmy 583 listy, które były pisane w obronie:

 • uzbekistańskiego ministra obrony Erkina Musajewa,
 • Daniela Quinter’a z Boliwii,
 • społeczności Bhopalu,
 • kobiet i dziewcząt z Mkhondo z RPA, 
 • aktywistki Liu Ping.

 Maraton rozpoczął się o godzinie 1430 i trwał do godziny 1800. W tym czasie uczniowie pracowali w ,,pocie czoła”. Każdy z nas starał się napisać jak najwięcej, aby pomóc osobom w potrzebie.

Najlepszy wynik uzyskały takie osoby jak: Marzena Dul z klasy III b, Patryk Stefanowicz oraz Mateusz Piłat z klasy II a. Uczniowie ci napisali aż po 25 listów.

Natomiast miano najwytrwalszych należy się: Julii Bugaj z klasy I d, Mateuszowi Piłatowi oraz Patrykowi Stefanowiczowi z klasy II a, którym uparcie kibicowała Patrycja Kasprzak z klasy I d.

Dziękujemy również naszym opiekunom: Pani mgr Lucynie Trznadel i Pani mgr Ryszardzie Kryczce, to dzięki nim mogliśmy ofiarować tę pomoc.

Pomoc innym ludziom satysfakcjonuje Nas,  miejmy nadzieję, że uratujemy Was!

Koordynator SGAI

 

Podsumowanie konkursu "Rok trznadla"

W dniu 23 października 2014 r. w naszej szkole odbył się konkurs ekologiczny o trznadlu. Wcześniej, na zajęciach szkolnego koła Ligii Ochrony Przyrody, uczniowie zgłębiali swoją wiedzę na temat biologii ptaka i konieczności ochrony tego gatunku. Chętni uczniowie sporządzili rysunek trznadla.
W konkursie wzięło udział 15 osób z klasy 1c i 6 osób z klasy 1d. Spośród nich największą liczbę punktów (25/30) uzyskali: Dawid Drożdżowski, Wiktoria Pipała, Dominika Furtak i Kamila Kazimierska, zajmując ex aequo pierwsze miejsce. Tydzień później klasa 1d uczestniczyła w pogadance prezesa Koła Łowieckiego "Łoś", pana Mieczysława Struzika, dotyczącej programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola. Rok trznadla”, programu „Natura 2000”, a także pracy myśliwych. Po skończonym przemówieniu pan Prezes wręczył zwycięzcom konkursu nagrody książkowe.

Andrzejki 2014 - dyskoteka szkolna

27 listopada odbyła się kolejna dyskoteka szkolna, tym razem z okazji Andrzejek. Wszyscy obecni na niej bardzo dobrze się bawili, a kogo nie było, ten niech żałuje ;-) Zdjęcia z dyskoteki można oglądać w fotogalerii szkolnej.

Akademia szkolna na Dzień Niepodległości

wpisał B. Peret, 11 listopada 2014 r.

W poniedziałek 10 listopada, w przeddzień Święta Niepodległości Polski, uczniowie klas II Gimnazjum w Czerminie zaprezentowali całej społeczności szkolnej montaż słowno - muzyczny z okazji przypadającej w tym roku 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Młodzież do uroczystej akademii przygotowali wychowawcy klas II: p. Anna Misiak, p. Renata Borowiec, p. Anna Kita i p. Anna Opałacz oraz p. Krzysztof Jagusiak.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim występującym za piękną muzykę, śpiew, recytację i taniec.

Bądźmy Wszyscy dumni z tego, że jesteśmy Polakami, a poprzez swoją postawę i codzienną pracę  umacniajmy niepodległość naszej Ojczyzny!

Dzień Edukacji Narodowej 2014

Zdjęcia z Akademii na Dzień Edukacji Narodowej w szkolnej fotogalerii.

 

Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem - harmonogram

wpisał B. Peret, 14 października 2014 r.

W dniach 9 - 11 grudnia odbędzie się Próbny Egzamin Gimnazjalny.

Harmonogram Egzaminu dostępny na stronie Wydawnictwa Operon.

BIP

Kalendarz
Projekty

e-Akademia

Od września 2010 r. do czerwca 2013 r. realizowaliśmy projekt "e-Akademia Przyszłości"

 

Edukacja dla GodnościEdukacja dla Godności

W lutym 2012 r. przystąpiliśmy do projektu "Edukacja dla Godności"

 

Od września 2012 r. bierzemy udział w ogólnopolskiej kampanii "Postaw na rodzinę!"

Statystyka witryny
Pogoda w Czerminie
Prognoza pogody dla Czermina
Czas na świecie
Wiadomości z regionu

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )